Dolar
6.7322
0.1025%
Euro
7.3869
-0.0527%
Altın
1712.51
0.1028%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
370.631
0.5463%
Bitcoin
59699.01
-0.6327%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Davutoğlu'nun Van mitingi konuşması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Van mitingde konuştu.
  • DHA
  • 20.10.2015 - 15:24

  Davutoğlu'nun Van mitingi konuşması

  davutoğlu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van mitinginde halka seslendi. Terörle mücadelenin "Silahlar magmaya gömülünceye kadar" süreceğini belirten Davutoğlu, Vanlılar'a "Sizin aranızdan Allah muhafaza canlı bombalar, teröristler değil, Türkiye'ye, Van'a ışık tutacak bilim adaları yetişecek" dedi. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

  BU TOPRAKLARIN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİ İNSANIDIR

  "Askerimizi polisimizi katleden bütün teröristler kahrolsun kahrolacaklar. Biz Türkiye'ye baktığımızda Türk, Kürt, Laz ve Çerkez ile hep birlikte kültürel lezzet sofrasıyız. Aramıza nifak sokmak mümkün mü? Bu toprakların en büyük zenginliği bu toprakların insanıdır. Sevgili Vanlılar bizimle bu kardeşlik yolunda yürümeye var mısınız? Bu ülkeyi özgür adil bir ülke yapmaya var mısın? İnsanı eşrefi mahlûkat olarak görürüz hepsini kardeş biliriz. Siyaset yapmamızın yegâne amacı budur.

  Biz kardeşliği getirmek için bir aradayız. Bu toprakların makûs talihini değiştirmek için siyaset yapıyoruz. Biz bu amaçla gece gündüz çalışılırken. Biz hükümet olarak Van, Bingöl ve bütün illerimizi kalkındıracak yatırımlar yapıyoruz onlar gelip ateşe veriyor. En son Selahattin Eyyubi Havalimanına saldırdılar.


  TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR, AYRIM YAPAN KALLEŞTİR

  Hakkarili kardeşim Türkiye'nin bütün imkanlarına kavuşsun diye yaptık. Bilsinler ki biz başladığımız işi yarım bırakmayız. Bunların tek derdi baskı ve zulüm yapmak kardeşi kardeşi kırdırmak. Türk Kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir. Biz hem terörle mücadele ediyoruz ve toplumun kardeşliğini en gür şekilde söylüyoruz. Biz Vanlı kardeşlerimiz kepenk kapatmasın diye huzur operasyonlarını başlattık. Birçok kardeşim 'Allah devlete ve millete zeval vermesin' diye dua etti. Biz kardeşlerimizin rızkına göz koyanlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sizleri eline silah alan sokak çapulcularına teslim etmeyeceğiz.

  BİZ ÇÖZÜM İÇİN HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ AYAKTA DURACAĞIZ

  Canımıza dahi mal olsa bu kutlu yoldan dönmemiz söz konusu değil. Biliyorlar ki AK Parti zayıfladığında terör güçlenecek ya da çözüm süreci bitecek. Biz bir daha burayı terör çetelerine bırakmayacağız. Biz çözüm için her zaman olduğu gibi ayakta duracağız. Huzur ve demokrasi operasyonları başladığında DEAŞ ve PKK saldırdığında verdiğim talimat açıktı terör örgütleri ile mücadele edeceksiniz ama vatandaşlarımızın onuruna zarar vermeyeceksiniz.


  HALKI İLE BULUŞABİLEN TEK PARTİYİZ

  Ama onlar sivili de askeri de şehit ediyorlar. Bunlar geleceğimize düşmanlar gelin sorunları çözelim dedik acımasızca saldırdılar. Bunların Kürt kardeşlerimizin sorunları ile bir derdi yok. Bu ülkeye barışı sadece AK Parti götürür. Ülkenin her yerinde halkı ile kucaklan tek parti AK Parti'dir. Halkı ile buluşabilen tek parti AK Parti.

  BU MİLLETİ, BU ÜLKEYİ TERK ETMEYECEĞİZ

  Şimdiden uyarıyorum; herhangi bir şekilde sandık başlarında terör yaparak halkımıza şu veya bu partiye oy vermeleri için baskı yapmaya kalkan kim olursa olsun, en şiddetli şekilde adaletin önüne çıkartılacak. Kimseye bu milleti, bu ülkeyi, bu sandıkları terk etmeyeceğiz. 1 Kasım'da inanıyorum ki sizin inancınızla birlikte Türkiye kazanacak. Birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz kazanacak. Türkler de kazanacak, Kürtler de kazanacak. 78 milyon hep beraber kazanacak. Onlar ne sabotaj yaparsa yapsın biz yapacağız. Çünkü yıkmak onlara, yapmak bize yakışır."

  Görüş Bildir