Euro
9.4563
0.01%
Dolar
7.8266
-0.06%
Altın
455.62
-0.27%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
146.917
-3.03%
6ºC
İstanbul
Çok bulutlu 6 C

  Demirtaş: AK Parti CHP MHP birleşsin

  Selahattin Demirtaş'ın Mersin İl kongresinde özgürlükleri savunan tek partinin BDP olduğunu söyledi.
  • 23.12.2012 - 15:17
  Demirtaş: AK Parti CHP MHP birleşsin

  Demirtaş: AK Parti CHP MHP birleşsin #1

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'AKP, CHP ve MHP'nin bu kadar ayrı ayrı çalışmasına, yorulmasına gerek yok. Tek bir parti altında birleşmelerini tavsiye ediyorum. İsmi de 'Tekçi Parti' olsun' dedi.

  ÖZGÜRLÜKTEN YANA OLAN TEK ANLAYIŞ BDP

  Demirtaş, partisinin Mersin il kongresi öncesinde yaptığı konuşmada, kentte özgürlükten yana olan tek siyasi anlayışın BDP olduğunu öne sürdü. Mersin'de BDP olmadığı zaman ilin tek renk olacağını savunan Demirtaş, ''Çünkü geriye kalan partilerin tamamı aynıdır. Tabelaları, bayrakları, genel başkanları farklı olabilir. Ama hepsi tek partidir. Benim onlara tavsiyem bu partilerin ayrı ayrı faaliyet yürütmesine gerek yok. AKP, CHP ve MHP'nin bu kadar ayrı çalışmasına, yorulmasına gerek yok. Tek bir parti altında birleşmelerini tavsiye ediyorum. İsmi de Tekçi Parti olsun. Tayyip Erdoğan genel başkanı, Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'da genel başkan yardımcısı olsun. Çünkü Türkiye'deki sorunlara ve çözümlere yaklaşımları itibariyle aralarında hiç bir fark yoktur. Farklı olan tek parti BDP'' dedi.

  BÜTÜN TEZGAHLARI BÜTÜN OYUNLARI BDP BOZUYOR

  Demirtaş, BDP'lilerle yönelik tutuklamalara değinerek, ''Neden bizi tutukluyorlar? Çünkü biz bütün bu tezgahları, oyunları bozan partiyiz. Devletin kanun gücünü elinde bulunduranlar, devletin baskı, yargı, polis gücünü elinde bulunduranlar, kanunları hiçe sayarak anayasayı, yasaları, hiçe sayarak her gün onlarca BDP'liyi zindanlara atarken CHP, MHP'de bütün bu operasyonları destekliyor'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir