Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.697
-1.24%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Demirtaş: Bakalım kaç CHP'li bu suça ortak olacak

  Selahattin Demirtaş, dokunulmazlık konusunda CHP'nin kilit parti olduğunu belirterek "Bakalım kaç CHP'li bu suça ortak olacak" dedi.
  • İHA
  • 18.04.2016 - 14:58
  Demirtaş: Bakalım kaç CHP'li bu suça ortak olacak

  Demirtaş: Bakalım kaç CHP li bu suça ortak olacak #1

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Muş İl Başkanlığı 1. Olağanüstü Kongresine katıldı. Milletvekillerinin dokunulmazlıkları konusuna değinen Demirtaş, CHP'nin bu konuda kilit parti olduğunu belirtti.

  BENİM MECLİS GRUBUMUN YARISI ÖMRÜNÜN YARISINI HAPİSTE GEÇİRMİŞ

  "Sizin dayattığınız bu insanlık dışı onursuzluğu kabul etmeyeceğiz. Halkımız rahat olsun, öyle dokunulmazlık tehditlerine pabuç bırakacak bir parti değiliz biz, rahat olun ve göreceksiniz bize bedel ödetmek isteyenler siyaseten en ağır bedeli ödeyecekler. Asıl onlar en ağır bedeli ödeyecekler. Bunlar hayatlarında cezaevinin yanından geçmemişler. Bunlar mezarlığın yanından geçerken korkudan türkü söyleyen tiplerdir. Benim temsil ettiğim meclis grubumun yarısı ömrünün yarısını hapiste geçirmiş, bizi cezaeviyle korkutuyorlar, var mı böyle bir şey? Kendileri korkudan tir tir titriyor, bulunduğumuz koltuğu, makamı, mevkiyi kaybederiz diye ödleri kopuyor, zannediyorlar ki bizde öyleyiz.

  BAKALIM KAÇ CHP'Lİ BU SUÇA ORTAK OLACAK

  Biz halkımızın özgürlük davasının sevdalısıyız. Bu nedenle sizlerin de içinin rahat olması lazım, hiç korkacak bir şey yok, psikolojik savaş yürütüyorlar, dokunulmazlık kalksa kıyamet mi kopar? kalksın kendileri bilir. Parmak onların isterse kaldırsınlar, bu suça günaha ortak olmak isteyende kendileri bilir. Ana muhalefet partisi, tarihe şöyle geçer unutmasın, dokunulmazlığımız kalkarsa 'AKP kaldırdı demeyecekler, CHP kaldırdı’ diyecekler. Çünkü CHP’nin oyları olmadan AKP’nin MHP’nin oyları yetmiyor, böyle bir gerçek var. İzleyeceğiz bakalım kaç CHP milletvekili bu suça, günaha ortak olacak, bakacağız. Çünkü dertleri HDP’li vekillerdir, eğer dertleri gerçekten dokunulmazlıkların tümden kaldırılması ise HDP’nin teklifi var, buyurun beraber evet diyelim, kaldıralım hepsini biz hazırız. Diyoruz ki sadece kürsü dokunulmazlığı kalsın, yani konuşmalarından dolayı milletvekili tutuklanmasın.

  Çünkü milletvekilinin elindeki tek gücü dilidir, onu da engellersen vekillik kalmaz, buna karışmayalım, bunu koruyalım ve bu dokunulmazlık hepimizin olsun ama trafik kazası, trafik suçu ne benim dokunulmazlığım olsun ne sizin"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir