Petrol
114.15
0.28%
Euro
17.4836
-0.40%
Dolar
16.6155
-0.40%
Altın
971.76
-0.45%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
341.662
-2.08%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  Demirtaş: Tutanaklar partimiz üzerinden sızdırıldı

  Demirtaş: Tutanaklar partimiz üzerinden sızdırıldı

  Selahattin Demirtaş, tutanakların BDP üzerinden elde edildiğini açıkladı.
  • 09.03.2013 - 14:10

  Demirtaş: Tutanaklar partimiz üzerinden sızdırıldı #1

  Bugün Twitter'da, İmralı tutanaklarını kimin sızdırdığını en geç salı günü açıklayacaklarını söyleyen BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, tutanakları sızdıranlarla ilgili "İmralı tutanakları vekillerimizin hiçbiri tarafından sızdırılmamıştır, vekillerimizin zan altında tutulmasını asla kabul etmiyoruz. Bu konuya dair yürüttüğümüz soruşturmada sona geldik" demişti.

  Demirtaş bugün tekrar yaptığı açıklamada “İmralı tutanaklarının sızdırılması soruşturmasında sona geldik. Milletvekili ve parti organları tarafından sızdırılmamış. Partimiz üzerinden elde edildiği anlaşılıyor’’ dedi.

  BİZ YAPMADIK ÇAYCI YAPTI

  Demirtaş bilginin sızdırılmadığını, elde edildiğini söyleyerek akıllara çaycı iddiasını getirdi. Eyüp Can, tutanaklar Milliyet'e ilk sızdırıldığında bunu parti içerisindeki çaycının yaptığını yazmıştı.

  Can olayı şöyle anlatmıştı:

  "BDP Genel Merkezi'nde görüşme notları fotokopi makinesinde çoğaltılması için iki kişiye teslim edilmiş. Namık (Tutanakları Milliyet Gazetesi'ne yayınlayan gazeteci Namık Durukan) BDP'yi yakından tanıyan bir gazeteci olduğu için notların genel merkeze ulaştığını duymuş ve hemen genel merkez binasına gitmiş. Çaycıdan fotokopiciye partide herkesi çok iyi tanıdığı için fotokopi makinesinden bir kopya da kendisi için almak hiç zor olmamış..."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir