Euro
15.1693
-0.40%
Dolar
13.6148
-0.26%
Altın
785.7320
-0.30%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
512.715
0.52%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C

  Demirtaş'tan birkaç Mehmet yorumu

  Demirtaş, "Birkaç Mehmet ölüvermiş ne olacak? Yeter ki tatiliniz yarıda kesilmesin"
  • 15.08.2012 - 08:45
  Demirtaş'tan birkaç Mehmet yorumu

  Demirtaş tan birkaç Mehmet yorumu #1

  BDP lideri Selahattin Demirtaş, terör konusunda Meclis'teki olağanüstü toplantıya katılmayan AK Parti'yi eleştirdi. Demirtaş, 'Birkaç Mehmet ölüvermiş ne olacak? Yeter ki tatiliniz yarıda kesilmesin' dedi.

  "FEZLEKE HAZIRLAYIP GÖNDERİRLER"

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti TBMM Grubu'nun, Meclis'in olağanüstü toplantıya çağrılması karşısında Genel Kurul'a katılmamasını eleştirdi.

  Genel Kurul'da hükümet sıralarının boş olduğunu anımsatan Demirtaş, "AKP'ye göre bugün parlamentoda olmak, PKK'ya yardım yataklık yapmak, propagandasını yapmakmış. Herhalde AKP'nin savcıları, özel yetkili mahkemeler, bugün Genel Kurul'a katılan milletvekilleriyle ilgili örgütün propagandasını yaptıkları iddiasıyla fezleke hazırlayıp gönderirler artık." dedi.

  Geçmişte bütün sorunların Parlamento çatısı altında çözülmesi gerektiği ve Parlamento çatısı altında konuşulmayacak hiçbir sorun olmadığını ifade edenlerin, bugün ortada olmadıklarını dile getiren Demirtaş, şöyle devam etti:

  "BİRKAÇ MEHMET ÖLÜVERMİŞ NE OLACAK"

  ''Birkaç Mehmet ölüvermiş ne olacak? Yeter ki sizin tatiliniz yarıda kesilmesin. Birkaç Mehmet ölüvermiş ne olacak? Parlamento niye toplansın ki. Bugün ortaya çıkan tablo gösteriyor ki AKP, sadece bu parlamentoyu kendi iktidar çıkarları için bir araç olarak görüyor''

  Selahattin Demirtaş konuşmasının devamında, kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün bir an evvel serbest bırakılmasını istediklerini de yineledi.


  Görüş Bildir