Euro
10.3323
-0.97%
Dolar
8.8223
-0.49%
Altın
497.13
-0.38%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
381.737
-0.73%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Demirtaş'tan CHP'ye koalisyon sinyalleri

  Demirtaş'tan CHP'ye koalisyon sinyalleri

  HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, CHP, HDP ve parlamento dışındaki diğer unsurların demokratik bir iktidar sunabilmesi gerektiğini söyledi.
  • DHA
  • 28.09.2015 - 06:37

  Demirtaş tan CHP ye koalisyon sinyalleri #1

  Avrupa ziyaretleri kapsamında Hamburg'da açıklama yapan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “CHP, HDP ve parlamento dışındaki barış ve özgürlükten ve demokrasiden yana güç ve çevre, Türkiye toplumuna alternatif bir demokratik iktidar sunabilmeliler" dedi.

  Avrupa'daki seçim kampanyası çerçevesinde Almanya'nın liman kenti Hamburg'da konuşan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP ile muhtemel bir koalisyona sıcak bakacağı sinyalleri verdi.

  "CHP VE HDP TOPLUMA İKTİDAR SUNABİLMELİ "

  Bir gazetecinin "Kasım sonrası hükumet nasıl kurulur?" şeklindeki sorusuna, Demirtaş, şöyle cevap verdi:

  “Seçim dönemlerinde ciddi bir karalama partimize karşı yürütülüyor. Bu oy kazanma uğruna yapılan bütün bu dezenformasyon girişimleri, doğru seçim sonrasındaki pozisyonları da çok olumsuz etkiliyor, etkileyecektir .

  AKP yanlısı medya çok ciddi yalan haberler üzerinde şu anda kampanya yürütüyor. Örneğin PKK'nin yaptığı bazı eylemlerin talimatını benim verdiğimi yazıyorlar. Bu kadar açıkça bir yalan ve iftira kampanyası yürütülüyor. Oysa genel kamuoyu çok farkındaki biz çatışmaları ve savaşı durdurmak için en çok çaba sarf eden partiyiz.

  Bu ideolojik anlayışla bu düşük demokrasi çıtasıyla Türkiye artık yürüyemez. Ya AKP kendini değiştirecek, veya Türkiye AKP'den kurtulacak. Bence çözüm budur. CHP, HDP ve parlamento dışındaki barış ve özgürlükten ve demokrasiden yana güç ve çevre alternatif bir demokratik iktidar sunabilmeliler Türkiye toplumuna"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir