Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4116
0.06%
Dolar
17.9471
0.08%
Altın
1.039
-0.03%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.567
-0.30%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Demirtaş'tan Müge Anlı'ya cevap

  Demirtaş'tan Müge Anlı'ya cevap

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, grup toplantısında ırkçı söylemlere sert çıktı.
  • 25.10.2011 - 13:34

  Demirtaş tan Müge Anlı ya cevap #1

  Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları:

  "Öncelikle yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, hepimize başsağlığı diliyorum. Yaralı olan tüm yurttaşlarımıza da acil şifa diliyorum. Yaptığımız en yoğun faaliyet toplu cenaze törenleri. Aylardır böylesi acılar içinde toplu cenaze törenlerinde Kürdüyle Türküyle acıları dindirmeye, toplumsal kırılmaları önlemeye çalışıyoruz.

  'KÜÇÜMSENECEK BİR TRAVMA DEĞİL'

  Son birkaç aydır yaşadıklarımız, insanlarda bütün bu acıların yarattığı travma küçümsenecek bir travma değil. Çünkü sıradan bir coğrafyada sıradan bir dönemden geçmiyoruz. Tek yapılabilecek şey, deprem sonrası dayanışmadır. Belki de insanlığın çaresizliğinin alternatifi olabilecek tek şey dayanışmadır. Bütün o yarayı sarıp sarmalayabilecek şey dayanışmadır.

  'ASIL OLAN İNSANİ İLİŞKİLERDİR'

  Daha ilk dakikalardan itibaren Türkiye'nin her yerinden kendi elleriyle hazırladıkları yardımları Van'a ulaştıran herkese teşekkür etmek istiyorum. Öylesi zor günlerde dayanışma bizim için her şeyden daha değerlidir, daha kutsaldır. Böyle durumda insan olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayrılıyorlar. Bu ülkede barış, özgürlük adına her ne inşa edeceksek o dayanışma duygusunun üzerine inşa etmekten başka bir seçeneğimiz yok. Asıl olan insani ilişkilerdir.

  'TÜRKİYE DEPREMLE İLGİLİ SINAVINI BAŞARIYLA VERMİŞTİR'

  Deprem kadar yıkım yaratan, faşizan ırkçı tutumlardır. İnanıyorum ki, herkes tarafından da mahkum edilmiş bir duygu olarak asla ve asla yaşam bulmayacak davranışlardır. Bazı televizyon programcılarının 'ırkçılık mezunu faşizmde doktora yapan bu plastik oyuncaklar' inanıyorum ki televizyonda daha fazla yer alamayacaktır. Yaymaya çalıştıkları bu faşisan ırkçı anlayışın, hiçbir toplumsal kesimde hakim düşünce olmayacağını göreceklerdir. Halkın yaptığı, gösterilen dayanışma böylesi zihniyetleri pratikte mahkum etmiştir. Şu saate kadar depremle ilgili sınavını Türkiye başarıyla vermiştir.

  Demirtaş tan Müge Anlı ya cevap #2

  Demirtaş tan Müge Anlı ya cevap #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir