Petrol
93.79
-1.19%
Euro
18.314
0.40%
Dolar
17.9623
0.28%
Altın
1.026
0.33%
Borsa
2793
0.00%
Bitcoin
432.222
4.52%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C
  Demirtaş'tan TRT'ye sert eleştiri

  Demirtaş'tan TRT'ye sert eleştiri

  Grup toplantısında konuşan Selahattin Demirtaş, TRT'yi eleştirdi.
  • 11.10.2011 - 13:00

  Demirtaş tan TRT ye sert eleştiri #1

  Partisinin toplantısında konuşan BDP lideri Selahattin Demirtaş, TRT'ye yönelik sert ifadeler kullandı. Grup toplantılarının yayınlanmamasından dert yanan Demirtaş TRT'nin yayın politikasını eleştirdi.

  Demirtaş'ın konuşmasından satırbaşları:

  "Doğal afet felaketler sonrasında mağduriyetlerin giderilmesi açısından devleti zorlayan yasalar varsa biz bunlara da destek olmaya hazırız. Fatura yoksullara çıkabiliyor. Ölenlerin yakınlara baş sağlığı diliyorum.

  "NE SAKLIYORLAR"

  TRT, Meclis TV grup toplantılarını artık canlı yayınlamıyor. Zaten Parti çalışmalarının çoğu sansürlenmiş durumda. Kim kimden neden korkuyor, ne saklıyorlar açıkça tartışmak lazım. Komisyon çalışmalarından, kulis konuşmalarına kadar canlı yayınlanması taraftarıyız

  Halkın bunları izleme hakkı vardır. TRT kamu yayına yapması gerekirken hükümetin emir komutasında olmasında bir yana bırakalım. Parlamentonun sesini kısmaya çalışıyor.

  "AKP YANLILIĞI YAPIYORLAR"

  Meclis başkanının buna sesi çıkmıyor. TRT'yi bir ziyaret edin bakalım AKP genel merkezine mi girdiniz TRT'yi mi girdiniz ayırt edemezsiniz. TRT yakında ismini de değiştirir bundan çekinmezler.

  AKP yanlılığı yapıyorlar. Bütün gün AKP propagandasını yapıyorlar. Program yapıyorlar. Milyonlarca dolar yapım ücreti alıyorlar. Bu da yetmiyor bir de AKP'nin özel TV kanalları var. AKP yağcılığı yapmak için yayın yapan kanallar var. AKP'nin denetimine girmeyen kanal kalmadı nerdeyse. Diğerlerine de sansür yaptırıyorlar. Çünkü başlarına ne geleceğini biliyorlar.

  "TRT ADINI DEĞİŞTİRSİN"

  Zaten hepsi senin emrine girmişken Meclis TV'den ne istiyorsun. BDP'den rahatsızlar çünkü. Sabahtan akşama kadar AKP pohpohlanmasını izliyoruz.

  Bu zihniyet sansür zihniyetidir. Her gün yeni bir sansür anlayışıyla karşı karşıyayız. Yarın öbür gün TRT adını AKP kanalı olarak değiştirir. Bütün yayın kuruluşları AKP'nin propagandasını yapıyor. Diğer medya kuruluşları da otosansür yapmak zorunda bırakılıyor. BDP'nin sesinden rahatsız oluyorlar.

  Düşüncelerimizi, sesimizi kesmek istiyorlar. Bu sansürün ensesindeyiz. Meclis toplantılarında arkadaşlarımız bu işin peşini bırakmayacak. TRT'ye vergi alırken BDP'den para almayacağız diyor musun demiyorsun. Neden o zaman BDP'nin sesini kısıyorsunuz. Onurun varsa itiraf et, AKP yanlısı değiliz."

  İŞTE DEMİRTAŞ'IN O AÇIKLAMALARI


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir