Euro
15.0811
-0.98%
Dolar
13.5232
-0.93%
Altın
776.1780
-1.51%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
505.925
1.08%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C
  Demokratik Gelişim Partisi kuruldu

  Demokratik Gelişim Partisi kuruldu

  Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, kuruluş çalışmaları tamamlanan Demokratik Gelişim Partisi'ni (DGP) bir otelde düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.
  • 05.11.2014 - 14:49

  parti

  Amblemi el olan DGP'nin tüzüğünü de açıklayan İdris Bal toplantı sonrası parti üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Bal, daha önce parti kurma çalışmalarında sıkıntı yaşadıklarını ifade etmişti.

  Cemaat'in hükümete darbe girişiminin ardından AK Parti'den istifa eden Bal, düzenlediği bir basın toplantısında partileşme konusunda uzun süredir çalışmalarının olduğunu belirtmiş, 1,5 - 2 yıllık bir istişare sürecini yaşadıklarını söylemişti.

  Demokratik Gelişim Partisi kuruldu İZLE

  BU ADIMI ATMA SEBEBİMİZ...

  Bal, Ankara'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, partisi hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin en büyük sorununun demokrasi eksikliği ve hukuksuzluk olduğunu öne süren Bal, "Zaten hukuksuzluk, kural tanımamazlık, devlet gelenekleri ile oynama, kutuplaşma, yalan ve iftira terörü, silahlı terör bizim varlık sebebimiz ve bu adımı atma sebebimizdir" dedi.

  PARTİNİN LOGOSU

  Bal, partinin logosunun kırmızı renk içinde yer alan beyaz bir el olduğunu söyledi. Cesur insanlarla yola çıktıklarını ve bu süreç içinde yaptıkları her toplantının takip edildiğini, görüştükleri dernek ve vakıf başkanlarının korkutulduğunu iddia eden Bal, "Tren kalkmıştır, bu tren farklı duraklarda duracaktır. Tüm cesur insanları, sağcısıyla solcusuyla demokrasiye inanan insanları, yalan iftira karşısında ben de varım diyen insanları, delikanlıları, cesur hanımefendileri, beyefendileri aramıza, buraya davet ediyoruz" diye konuştu.

  Demokrasi ve hukuk flaması altında yola devam edeceklerini anlatan Bal, milli değerlere saygılı olduklarını ve kutuplaşma peşinde olmadıklarını söyledi.

  Demokratik Gelişim Partisi kuruldu #2


  Görüş Bildir