Petrol
111.13
-1.17%
Euro
17.4088
0.12%
Dolar
16.6887
0.30%
Altın
975.13
0.22%
Borsa
2406
0.17%
Bitcoin
317.898
-6.13%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Deniz Baykal alternatif grup toplantısında konuştu

  Deniz Baykal alternatif grup toplantısında konuştu

  CHP'nin kapalı grup toplantısında konuşan Deniz Baykal, "AKP karşıtlığıyla ülke menfaatini görmezden gelemeyiz" dedi
  • 25.02.2016 - 09:01

  Deniz Baykal alternatif grup toplantısında konuştu #1

  CHP'nin Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığında yapılan alternatif basına kapalı grup toplantısında cuma günü Genel Kurul'da görüşmeleri başlayacak olan bütçe ile dış politika ve bölgede yaşanan askeri hareketlilikle ilgili sunumlar yapıldı.

  Kapalı grup toplantısına, Kılıçdaroğlu ve parti politikalarına yönelik önemli eleştirilerde bulunan Deniz Baykal da katıldı. Baykal'ın bu kez sadece Suriye'yle ilgili değerlendirmede bulunduğu öğrenildi.

  "AKP KARŞITLIĞIYLA.."

  Baykal, partisinin Suriye politikasıyla ilgili, "Suriye konusunda mezhepsel bakmamak gerekiyor. Azez'de Türkiye'nin meşru savunma hakkı vardır. Bu açıdan yapılan doğrudur. Herkes bunu savaş çıkıyor şeklinde algıladı. Ancak gelişmeler bunun böyle olmadığını ortaya koydu.ABD-Rusya arasındaki ateşkes kararı da bunu doğruladı. Bu konudaki görüşlerimi, doğru bildiğim şeyleri söylemeye devam edeceğim. AKP karşıtlığıyla ülke menfaatini görmezden gelemeyiz" dedi.

  "KÜRTLERİN AKDENİZ'E İLERLEMESİNE KARŞIYIZ"

  Milletvekili Dursun Çiçek ise "Biz Suriye'deki Kürtlerin konumlarını koruması, olduğu yerlerde barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz Ancak toprak işgal ederek Akdeniz'e doğru genişleyerek Türkiye'nin Ortadoğu'yla irtibatının kesilmesine de karşıyız" diye konuştu.

  Deniz Baykal alternatif grup toplantısında konuştu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir