Euro
10.3145
0.05%
Dolar
8.7625
0.01%
Altın
493.19
0.47%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
388.715
4.08%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Deniz Baykal partisinin bayramlaşma törenine katıldı

  CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, katıldığı bayramlaşma töreninde mülteci sorununa değindi.
  • DHA
  • 25.09.2015 - 14:03
  Deniz Baykal partisinin bayramlaşma törenine katıldı

  BAYKAL

  Eski Genel Başkan ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP İl Başkanlığınca Kurban Bayramı dolayısıyla parti binası önünde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

  Bayramlaşma öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, katılacağı Avrupa Konseyi'nin Strazburg'taki Sonbahar Buluşması'nda ana konunun "mülteciler, göçmenler" olacağını anlattı.

  "ŞİMDİ ÇOK CİDDİ YENİ ÖNLEMLERE İHTİYAÇ VAR"

  Sorunun sadece Avrupa'nın değil, dünyanın temel meselesi olduğuna işaret eden Baykal, panik ve alarm duygusunun Avrupa'ya egemen olmaya başladığını ifade etti. Avrupa'da geçmişte "görmezden gelme, geçiştirme" eğiliminin hakim olduğunu belirten Baykal, "Bu aşamalar artık geride kaldı. Şimdi çok ciddi yeni önlemlere ihtiyaç var" dedi.

  Deniz Baykal partisinin bayramlaşma törenine katıldı #2

  "BÜYÜK BİR MÜLTECİ SORUNU ÇIKTI"

  Sığınmacı topluluğundaki kız çocuğunun, "Avrupa'ya gitmek istemiyorum. Suriye'de savaşı bitirsinler, Suriye'ye dönmek istiyorum" sözlerini anımsatan Baykal, şunları söyledi:

  "Bu savaş sadece o ülkelerin iç işi değil. Çoğu kere uluslararası müdahaleler, yönlendirmeler, teşvikler, karıştırmalar o ülkeleri yaşanamaz hale dönüştürdü. Şimdi büyük bir mülteci sorunu çıktı. Avrupa çok ciddi kaygı içinde. Bu bir başarısızlık tablosudur Avrupa için de. Daha kesenin ağzını açmaya başlamadılar. Türkiye, 2 milyonun üzerinde insanı bu olağanüstü güç, ekonomik ortamda Türkiye'de barındırmaya çalışıyor. Buna benzer bir gayreti ne yazık ki Avrupa'da göremiyoruz."

  Deniz Baykal partisinin bayramlaşma törenine katıldı #3

  MÜLTECİ SORUNU KONUSUNDA GÖREVİNİ YAPAN BİR ÜLKE KONUMUNDAYIZ

  Türkiye'nin mülteci sorununu konuşurken haklı zeminde olduğunu vurgulayan Baykal, "Yani dünyadaki mülteci sorunu konusunda görevini yapan bir ülke konumundayız" dedi.

  Deniz Baykal partisinin bayramlaşma törenine katıldı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir