Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.3471
-0.23%
Dolar
16.6112
-0.16%
Altın
970.95
-0.21%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
339.554
-0.82%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Deniz Baykal şaka yapmış

  Deniz Baykal şaka yapmış

  Çifte kurultay öncesinde dedikodu kazanlarının kaynadığı CHP'de Baykal'ın TBMM'deki bu buluşması çok konuşulmuştu.
  • 16.02.2012 - 14:42

  Deniz Baykal şaka yapmış #1

  CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ve CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin'i telefonla aramadığını, onların kendisini aradığını belirterek, ''Bu arkadaşlarıma tüzük ve kurultayla ilgili düşüncelerimi ifade ettim. Kişisel özel bir talepte bulunmadım'' dedi.

  "KİŞİSEL BİR TALEPTE BULUNMADIM"

  Baykal, TBMM'de, gazetecilere yaptığı açıklamada, basında kendisiyle ilgili yer alan haberler konusunda düzeltme yapmak istediğini söyledi.

  Metin Feyzioğlu ve Adnan Keskin'i telefonla aradığı haberinin doğru olmadığını, onların kendisini aradığını belirten Baykal, şöyle konuştu: ''Onların araması üzerine telefon görüşmesi yapılmıştır, doğrudur. Her iki arkadaşımdan da hiçbir talepte bulunmadım. Ne Sayın Metin Feyzioğlu'ndan, 'Genel Başkan beni çağırsın, benimle konuşsun' gibi talebim oldu ne de Sayın Adnan Keskin'e, 'sen ayrıl, çekil gibi talepte' bulundum. Bunlar doğru değildir. Konuştuğum herkesle yaptığım gibi, bu arkadaşlarıma da tüzük konusunda ve kurultayla ilgili kanaatlerimi, düşüncelerimi ifade ettim. Kişisel özel bir talepte bulunmadım.''

  Baykal, tüzük ve kurultay konularında bir kaç gün içinde kapsamlı bir açıklama yapacağını ve bu konularla ilgili anlayışını ayrıntılı olarak ifade edeceğini söyledi.

  Bir gazetecinin, ''Divan Başkanlığı önerisi gelirse...'' sözlerine Baykal, ''Bunları önümüzdeki bir iki gün içinde konuşacağız'' diye konuştu.

  ''HAFİF ŞAKA YAPTIM''

  Deniz Baykal, ''grup toplantısında bazı milletvekilleri ile bir arada görüldüğüne'' ilişkin görüntülerin sorulması üzerine, ''Milletvekili arkadaşlarımla kurultay değerlendirmesi yaptığıma ilişkin haberler çıktı. Bunun gerçekle hiçbir ilgisi yok. Yanımdaki arkadaşlarımı imtihan ettim. Onlara Başkanlık Divanında oturan 4 milletvekilimizi adı ve soyadı ile birlikte yazmalarını istedim. İtiraf etmeliyim, isimleri biliyorlar ama isim ve soyisimleri birlikte düşünüldüğünde yüzde 50'yi ancak geçen bir başarı oldu. Böyle bir hafif şaka yaptım, olay budur. Arkadaşlarımızın daha iyi tanınmasını, soyadlarının öğrenilmesini sağlamaya yönelik bir oyundur'' dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir