Petrol
114.59
0.39%
Euro
16.34
0.59%
Dolar
15.59
0.29%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
476.906
-1.37%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Deniz Baykal yeni parti kurma sinyali verdi

  Deniz Baykal yeni parti kurma sinyali verdi

  Deniz Baykal, gazetecilere yaptığı açıklamada "yeni bir siyasi yapılanmadan" bahsederek alternatif arayışlar içerisinde olduğunun sinyalini verdi.
  • 18.07.2014 - 14:45

  Deniz Baykal yeni parti kurma sinyali verdi #1

  CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Türkiye'nin 12 yılı aşkın bir süredir belli bir anlayışla yönetildiğini belirterek, "Bu anlayışı artık aşmamız lazım. Bu anlayışı aşmaya yönelik etkin halkın özlemlerine cevap verecek, gerçekten demokratik siyasi çözüm, bir siyasi yapılanma, en kısa zamanda devreye girecek, girmek zorundadır" dedi.

  Deniz Baykal kimdir?

  Deniz Baykal ile ilgili tüm haberler

  MEMLEKET MESELELERİYLE YAKINDAN İLGİLENİYORUM

  CHP Milletvekili Deniz Baykal, memleketi Antalya'ya giderken Konya'nın Seydişehir İlçesi'nde mola verip, partilileriyle bir araya geldi. Sıcak siyasi tartışmalardan uzak durduğunu belirten Baykal, "Ama memleket meseleleriyle yakından ilgileniyorum. Türkiye'yi yakından izliyorum" dedi. Yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Baykal, şunları söyledi;

  BİR SİYASİ YAPILANMA, EN KISA ZAMANDA DEVREYE GİRECEK

  "Türkiye'deki büyük siyasi değişim özlemini, yenilenme özlemini, önümüzdeki dönem içerisinde mutlaka hayata geçireceğiz. Bunun gereğini hep beraber yapacağız. Bugün geride bıraktığımız olaylar her birisi, birer aşamadır. Birer süreçtir. 2011'de bir milletvekili seçimi yapıldı, daha sonra bir yerel seçim yapıldı. Şimdi de Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Bütün bunlar o sürecin kritik dönüm noktasıdır. Ama Türkiye şu anda 12 yılı aşkın bir süredir belli bir anlayışla yönetiliyor. Bu anlayışı artık aşmamız lazım. Bu anlayışı aşmaya yönelik etkin halkın özlemlerine cevap verecek, gerçekten demokratik siyasi çözüm, bir siyasi yapılanma, en kısa zamanda devreye girecek, girmek zorundadır.

  MORALİNİZİ BOZMAYIN

  Şu ana kadar bizi mutlu edecek bir sonuç yakalayamadık. Ama yakalayacağız. Sakın moralinizi bozmayın. Şimdiye kadar arzu etmediğiniz bir sonuç çıkmamış olabilir. Türkiye mutlaka kendi köklü siyasal birikiminin gerektirdiği, dünyanın şartlarına, demokrasinin şartlarına, hukuk devletinin gerektirdiği özlediğimiz siyasi tablonun içine mutlaka girmeliyiz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir