Euro
11.0803
0%
Dolar
9.5137
0.14%
Altın
545.47
3.35%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
598.000
-1.06%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Deniz Baykal'dan koalisyon pazarlığı açıklaması

  Deniz Baykal, koalisyon pazarlığı yaptığı eleştirilerine grup toplantısında cevap verdiğini söyledi: "Bunu sindiremedim, hazmedemedim."
  • Ajanslar
  • 26.06.2015 - 08:40
  Deniz Baykal'dan koalisyon pazarlığı açıklaması

  baykal

  Kanal D Haber, CHP'nin Meclis başkan adayı Deniz Baykal ile özel bir söyleşi gerçekleştirdi.

  Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası gündeme gelen koalisyon pazarlığı iddialarını, CHP'nin grup toplantısında masaya yatırdığını söyleyen Baykal, "Buna şiddetle tepki gösterdim" dedi:

  ŞİMDİ UZLAŞACAĞIZ

  "Artık tek parti iktidarı yok. Milletin tercihine saygı duymak, onu zorlamamak gerekiyor. Artık ince demokrasiye ihtiyaç var. Yani öyle rahat rahat benim partim iktidarda, istediğimi yaparım yok. Şimdi uzlaşacağız. Temsil edilen kesimler bir arada çalışmayı başarabilmelidir. Ülkenin yönetilmesi lazım, hayat değişiyor. Geçmişte mücadele ettiğimiz yanlışlıklar karşısında AKP'li pek çok insan da aynı noktada, aynı düşüncededir. Anlaşabiliriz o noktalarda. Niye olmasın?

  BUNU SİNDİREMEDİM

  Bütün siyasi hayatım ortada. Hiçbir zaman ne partimin, ne milletimin aleyhinde hiçbir entrikanın içinde olmadım. İç dünyama, hakkımda böyle bir spekülasyon yapılmasını sığdıramadım, bunu kabul edemedim, bunu sindiremedim, hazmedemedim... Buna şiddetle tepki gösterdim. Gerçek budur, bunun dışında kim ne biliyorsa getirsin dedim. Şu anda CHP'de bu konuda tam bir mutakabat vardır."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir