Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.884
0.08%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Deniz Baykal'dan referandum tahmini

  Baykal: "Türkiye olarak çok önemli bir siyasi döneme girdik, belki sonbaharda anayasa referandumu olabilir."
  • 24.03.2013 - 16:57
  Deniz Baykal'dan referandum tahmini

  Deniz Baykal dan referandum tahmini #1

  CHP Antalya Milletvekili ve eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya'da partisinin ilçe ve belde teşkilatlarını ziyaret etti.

  Baykal, beraberindeki CHP Antalya Milletvekilleri Osman Kaptan, Yıldıray Sapan ve Arif Bulut ile partisinin Kumluca ilçe ve belde teşkilatlarını ziyaret etti.

  Baykal, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, ilçe teşkilatı ve belde örgütlerini ziyaret ettiklerini, ziyaretlerde partililer ve vatandaşların heyecanının kendisini fazlasıyla mutlu ettiğini söyledi.

  TÜRKİYE'YE DÜNDEN DAHA FAZLA SAHİP ÇIKILMALI

  CHP olarak son dönemde Türkiye'de yaşanan olayları çok iyi takip ettiklerini anlatan Baykal, partiye, Türkiye'ye dünden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini en iyi şekilde idrak ettiklerini ifade etti.

  SONBAHARDA ANAYASA REFERANDUMU OLABİLİR

  Hükümetin çözüm süreciyle ilgili yürüttüğü politikanın Türkiye'nin temel yapı taşlarına zarar verici boyuta doğru gittiğini iddia eden Baykal, "Türkiye'nin bölünmesine zemin hazırlayacak bazı oyunlara 'dur' diyebilmek için CHP olarak her şeye hazırlıklı olmalıyız. Türkiye olarak çok önemli bir siyasi döneme girdik, belki sonbaharda anayasa referandumu olabilir. Anayasada Türk milleti lafını kaldırmak için çalışmalar yapıldığını hepimiz görüyoruz. Buna seyirci kalamayız" dedi.

  HERKES ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMALI

  Bundan dolayı Türkiye'ye ve Türkiye'nin değerlerine sımsıkı bağlanarak
  sahip çıkmak zorunda olduklarını söyleyen Baykal, "CHP'ye sahip çıkmak
  Türkiye'ye sahip çıkmak, Türkiye'ye sahip çıkmak CHP'ye sahip çıkmaktır.
  Türkiye'nin önündeki olası anayasa referandumu ve seçimlerde herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekir. Türkiye'nin geleceğini karanlık bir sürece götürecek olayların önüne ancak bu şekilde geçilebilir" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir