Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
481.624
1.42%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Devlet Bahçeli Akil İnsanlar heyetini eleştirdi

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Davutoğlu'nun Akil İnsanlar heyetiyle yaptığı görüşmeyi eleştirdi.
  • 19.10.2014 - 17:22
  Devlet Bahçeli Akil İnsanlar heyetini eleştirdi

  Devlet Bahçeli Akil İnsanlar heyetini eleştirdi #1

  MHP lideri Devlet Bahçeli, Antalya'nın Manavgat ilçesinde belediye başkanları toplantısının ardından Kemer ilçesine geçti. Burada partisinin Kemer Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan kapalı spor salonunun açılışını yapan Bahçeli, burada toplanan partililere seslendi.

   

  "63 BOŞ İNSAN, SAYIN BAŞBAKAN TARAFINDAN İSTİSMAR EDİLMEKTEDİR"

  Kobani'deki çatışmalar bahane edilerek Türkiye genelinde yaşanan sokak eylemlerine değindi. Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Akil İnsanlar Heyeti'nden 30 isimle görüşmesine yönelik, "Akil insanlar toplantısı hiçbir sonuç vermemiştir. 63 boş insan, Sayın Başbakan tarafından istismar edilmektedir. Bir sonuç vereceği yok. Bunlar oyalama taktikleri. Bunlara da ihtiyacı yok." dedi.

  "İSTANBUL'U YAKMANIN, GARİBİN YUVASINI YIKMANIN NE MANASI VAR"

  Bahçeli, onuşmasında şu ifadeleri kullandı;

  "Okullar yakılıyor, kaymakamlık, emniyet binaları, basılıyor, tahribat yapılıyor, bayrak indiriliyor, Atatürk büstleri yerlerde süründürülüyor. Türkiye'de bir anarşizm, bir ayaklanma, Türkiye'yi her yönüyle geriye götürebilecek davranışlar, çirkince haince sergileniyor. Bunun böyle devam etmemesi gerekiyor. Hiçbir kimseye ödün vermeden, bu eylemlerde bulunanların kökünün kazınması lazım. Bu dönem içerisinde 42 tane ölüm olayı olmuştur. Emniyet, silahlı kuvvetler mensubu değerli kardeşlerimiz şehit olmuştur. Hala bir takım, ülke dışındaki amaçlar doğrultusunda Türkiye'yi istismar ederek eylemleri sürdürmek isteyenler var. Bunlarda cesaret varsa, bunların gözü gönlü Suriye topraklarındaysa, oralarda bir bağımsız devletçik kurma hevesinde olanlara destek vermeyi düşünüyorlarsa İstanbul'u yakmanın, garibin yuvasını yıkmanın ne manası var."

  Devlet Bahçeli Akil İnsanlar heyetini eleştirdi #2

  "IŞİD'LE Mİ BOĞUŞACAKSINIZ KİMİNLE BOĞUŞACAKSANIZ BOĞUŞUN"

  Eylemleri yapanların Türkiye'yi rahat bırakmasını isteyen Bahçeli, "Kendilerine güveniyorlarsa, kendinize güveniyorsanız, cesaretiniz varsa gidin IŞİD'le mi boğuşacaksınız, kiminle boğuşacaksanız boğuşun." dedi. Bahçeli, vatandaşları eylemlere karşı duyarlı ve sabırlı olmaya davet etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir