Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.967
-0.26%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C
  Devlet Bahçeli: CHP ile ittifak yok

  Devlet Bahçeli: CHP ile ittifak yok

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimde CHP ile ittifak iddialarını yalanladı.
  • 25.07.2013 - 09:04

  Devlet Bahçeli: CHP ile ittifak yok #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimde MHP'nin kendi adaylarını göstereceğini söyleyerek ittifak iddialarını yalanladı.

  Gençlerin oyuna göz diken MHP lideri"10 milyon oy iktidar değiştirir" dedi. Devlet Bahçeli Suriye'deki Kürt oluşumunun Türkiye'yi böleceğinide iddia etti.

  Ankara kulislerinde yerel seçimlerin en dikkat çeken ismi olarak gösterilen Mansur Yavaş'la ilgili sorulara da cevap veren MHP lideri Devlet Bahçeli, "İlgi alanımızdan çıkmış şahsiyet, ne yaparsa yapsın, isterse aday olsun" yanıtını verdi. Bahçeli, MHP'nin büyükşehir belediye başkan adaylarını diğer partilerden önce Ramazan Bayramı'nın hemen ardından açıklayacaklarını belirtti. Adayların bölge bölge gruplar halinde açıklamayı planladıklarını belirten Bahçeli, "Mesela Ege'de 'beşi bir yerde' yapacağız. Beş ili bir programda açıklayacağız. Akdeniz'de yine bir kaç ili birden açıklayacak. Zamanı iyi kullanacağız" dedi.

  Devlet Bahçeli: CHP ile ittifak yok #2

  Mansur Yavaş, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan olan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu. Ancak %27 oy alarak rakipleri İbrahim Melih Gökçek ve Murat Karayalçın'ın ardından üçüncü sırada seçimi tamamladı.

  MHP Lideri Devlet Bahçeli gazetecilerle önceki akşam iftar yemeğinde biraraya geldi. MHP lideri gündemdeki gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

  BU MİLLET ZEKİDİR

  Halka "birbirinizi ihbar edin" demek, Başbakan'ın tavsiye edeceği şey değil. Tencere, kapak işini bıraksın. Onu yasaklarsa bu millet zekidir, yine bir şey bulur. Siyasetçi saatlerce konuşup derdini anlatmaya çalışıyor, ama iki çizgiyle dünyanın meramı aktarılıyor. Siyasilerin en çekindiği konu mizahtır. .

  BİR TEK MAAŞ

  Başbakan, "kredi kartı almayın" diyor. Ben kullanmıyorum. Birisi "kredi kartını göster" derse, cüzdanından benden çok kredi kartı çıkar. Bende sadece milletvekillerine bir bankamatik kartı verdiler, o maaş kartı var.

  TEPKİ HAKKI

  Gezi Parkı'nın sosyolojik ve bilimsel olarak iyi analiz edilmesi gerekir. Genç nesil bilgisayarla tüm dünyaya açılıyor, neler olup bittiğini takip ediyor. Gördüklerini inceliyor, hayal ediyor. Özlemler fışkırması var zihninde. Bunu kendi ortamında bulamayınca da herhangi bir sosyal tepki koyma, onun en tabi hakkıdır... Böyle malzeme ideolojik mücadele yürütenler için bulunmaz Bursa kumaşı. Hemen değerlendirirler... Oradan, buradan girer o gençleri yönlendirirler. MHP olarak gençleri hep şiddetten uzak tutmaya çalıştık ve bu yönde tavır sergiledik, sergiliyoruz.

  GENÇLERE SANDIĞA GİDİN ÇAĞRISI

  18 - 25 yaş grubu nüfusun yüzde 13'ünü temsil ediyor. Bir takım şiddet eylemlerine, marjinal grupların tahrikine kapılacağınız yerde sandığa gidin. 10 milyonu aşkın bir nüfustur bahsettiğim. 18 - 25 yaş grubu, Gezi Parkı'nda gazla, suyla muhatap olacağı yerde sandıkla muhatap olsa iktidarı yerle bir eder. İstendiğini de iktidar yapar. İlk seçimde bu kitlenin sandığa gitmesini bekliyorum. Buna da teşvik edeceğim. Çünkü bu demokratik gelenek ilk oy vermede oturursa, bundan sonra devam eder. Türkiye yanıyor adam sandığa gitmiyor, oyunu koruyamıyor. Böyle bir demokratik alışkanlık su ve gaza göre memleket için daha hayırlıdır.

  CHP İTTİFAK DÜŞÜNCESİNDEYSE VAZGEÇSİN

  CHP ile ittifak yok. MHP adaylarını gösterecek ve tek başına, kararlı şekilde seçime girecek. CHP ve başka partilerin böyle düşüncesi varsa, vazgeçmelerinde yarar var. "Seçim ittifakı" diyerek, AKP'nin ekmeğine yağ sürmekten vazgeçsinler.

  REKABET" ESPRİSİ

  İktidar, devlet gücünü ezici ve haksız şekilde kullanıyor. Medya, iktidarın emrinde... Kilometrelerce gidip 3 - 5 bin kişiye hitap ediyoruz. Yollarda geçerken köy evlerinin çatılarında ikişer çanak anten görüyorum. O çanak antenler durmadan 'Recep, Recep' derken bununla nasıl rekabet edeceğiz? Vatandaşa gerçekleri nasıl anlatacağız? Siyasette de rekabet kurulu kurulmalı!

  KÜRT YAPILANMASI

  Özerk bir Kürt yapılanması, Türkiye'yi yakından etkiler. Irak'tan sonra Suriye'de özerk bölge oluşması, Türkiye'yi kamçılar. Bir takım hevesler ortaya çıkar. Güneyde Kürt devleti Türkiye'yi böler.

  ERDOĞAN VE GÜL KADER BİRLİĞİ YAPMIŞLAR

  Bahçeli "Gerek Köşk seçiminde gerek AK Parti liderliği konusunda Erdoğan ile Gül'ün karşı karşıya gelmeleri sözkonusu olabilir mi?" sorusu" üzerine şunları söyledi. "Zannetmiyorum. Zaman zaman bu tür şeyler çıkartılıyor. Erdoğan ve Gül, kader birliği yapmış arkadaşlar. Dış faktörlerin etkisi ve çıkarları için birbirlerini kolay harcayacaklarını zannetmiyorum. 5 arkadaş olarak yola çıktılar. Şimdi biri Cumhurbaşkanı, biri Başbakan, biri Meclis Başkanı, biri Başbakan Yardımcısı. 10 yıldır yollarına devam ediyorlar. Ne oldu da 'senin yerine ben geçeyim' diye düşünsünler."

  MANSUR YAVAŞ NE YAPARSA YAPSIN

  CHP'nin MHP'nin eski adayı Mansur Yavaş'la Ankara Büyükşehir adaylığı için temasta olduğu sorularına Bahçeli, "İlgi alanımızdan çıkmış şahsiyet, ne yaparsa yapsın, isterse aday olsun" yanıtını verdi. Bahçeli, MHP'nin büyükşehir belediye başkan adaylarını diğer partilerden önce Ramazan Bayramı'nın hemen ardından açıklayacaklarını belirtti. Adayların bölge bölge gruplar halinde açıklamayı planladıklarını belirten Bahçeli, "Mesela Ege'de 'beşi bir yerde' yapacağız. Beş ili bir programda açıklayacağız. Akdeniz'de yine bir kaç ili birden açıklayacak. Zamanı iyi kullanacağız" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir