Euro
11.3558
1.46%
Dolar
9.7288
1.31%
Altın
563.11
1.72%
Borsa
1.48
0%
Bitcoin
598.422
2.25%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Devlet Bahçeli Erdoğan ve Davutoğlu'nu eleştirdi

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Afrika gezisine çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Davos'a giden Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında "Türkiye'yi mahcup ettiler" dedi.
  • 24.01.2015 - 22:50
  Devlet Bahçeli Erdoğan ve Davutoğlu'nu eleştirdi

  Devlet Bahçeli Erdoğan ve Davutoğlu nu eleştirdi #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmi sosyal medya hesabından Afrika gezisine çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Davos’a giden Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdi.

  TÜRKİYE'Yİ MAHCUP ETTİLER

  Erdoğan ve Davutoğlu’nun seyahatleri ile Tükiye’yi mahcup ettiğini ileri süren Bahçeli, "Afrika’ya istismar safarisi için gidenler, Davos’a iflas duyurusu için koşanlar iki farklı coğrafyada Türkiye’yi mahcup etmişlerdir" dedi.

  Bahçeli'nin  sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki takipçileri ile paylaştığı mesajlar şöyle;

  HER ŞEYİN TAMİR VE TELAFİSİ VARDIR

  "İlk ve orta öğretim kurumlarında okuyan, sayıları 18 milyona yaklaşan evladımız dün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başladı. Öğrencilerimizin kimisi sevindi, haklı gururunu aile ve çevresiyle paylaştı; kimisi de boynunu büktü, üzüldü, belki de gözyaşlarına boğuldu. Karnenin kırık olması hayatın sonu değildir. Her şeyin tamir ve telafisi vardır. Azmedip çalışarak zayıflar düzelecek, yüzler gülecektir. İlim ve irfan denizinde ıslanmaya talip olmak uzun bir serüven, bitmeyen yolculuk, sonu gelmeyen kutlu bir maceradır. Gerek irfan, gerekse de ilim, insanı insan yapan vasıfların bütünü olduğu gibi, bizim ruh kökümüzü aydınlatan tılsımlı fenerlerdir. Başarmak için önce inanmak ve arzuyla istemek; sonra da buna müzahir olacak şekilde çalışmak, çabalamak lazımdır.

  İYİ KARNE MEYVE VERMEYECEKTİR

  Bir başka önemli husus ise, karnede yazmayan, aslında çok hayati olan milli ve ahlaki seviyenin durumudur. Belki matematik notu hedeflendiği gibi olmayabilir, ama maneviyat sağlamsa, milli terbiye alınmışsa mesele yoktur, açık kapatılacaktır. Ahlak güzelliği olmadan karnenin güzel olması fazla anlamlı değildir. Adalet ve insaniyeti öğrenmeden de iyi bir karne meyve vermeyecektir.

  Devlet Bahçeli Erdoğan ve Davutoğlu nu eleştirdi #2

  UTANMAK DA BİR ERDEM

  Hz.Mevlana der ki; Ağaca su vermek adalet, dikene su vermek zulümdür. Adalet bir nimeti yerine koymak, zulüm ise yerinden söküp almaktır. Eğitim ve öğretim süreci bunu öğretiyor, adalet ve zulüm arasındaki ters orantıyı şuurla benimsetiyorsa yarınlar güvenceye alınmış demektir. Afrika’da okul kapatıp, okul açılması için sefere çıkanlar; önce adalet ve ahlak konusunda sıfırlarla dolu kara kaplı karnelerine bakmalıdır. Afrika’ya istismar safarisi için gidenler, Davos’a iflas duyurusu için koşanlar iki farklı coğrafyada Türkiye’yi mahcup etmişlerdir. Adalet ülküsünü aşılayacak ahlak kültürü, insanlık sevgisine ve Allah korkusuna dayanır. Bu iki alanda sınıfta kalanlar utanmayı denemelidir. Çünkü utanmak da bir erdem, bir pişmanlık ilamıdır. Ahlak karnesi felaket olanların insanlıkları fena, vefaları fuzulidir.

  YA KANUN DİYECEĞİZ...

  Yalan, yakalanma korkusu taşıyan hırsız gibidir. Fakat hırsız yakalanma korkusunu aşmışsa, yalan kural, adalet ise hiç olur. Vicdani alçalmanın timsali olanların hırsıza hazine anahtarını vermesi, buna da milli irade demesi tilkinin kümese nöbetçi kalmasına benzer. Meşhur bir sorudur: Tilki kümesi iyi tanıyor diye bekçi yapılır mı? Fare mutfakta geziyor diye kedi dışarı atılır mı? Unutmayalım, yüreğiyle bakamayan yüreklice göremez. Yüreklice göremeyen, yürütmeden duramaz. Ya yurdum diyeceğiz, ya da yürüten ve yutanları seyredeceğiz. Ya kanun diyeceğiz, ya da kanun kaçaklarının gövde gösterisini izleyeceğiz. Karar ve tercih sizin."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir