Petrol
111.04
0.23%
Euro
17.3277
1.71%
Dolar
16.1338
1.31%
Altın
966.29
1.84%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
476.212
0.92%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi.
  • Ajanslar
  • 29.03.2016 - 11:25
  Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu

  Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu #1

  MHP lideri Devlet Bahçeli, terör saldırıları sonrası yaşananlar için tepki gösterirken, Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanması ve yeni anayasa konusunda önemli açıklamalar yaptı.

  LANETLEMEK ARTIK FAYDASIZ

  "Terörizmi durumu kurtarmak adına lanetlemek artık faydasızdır. Bir yanda terörizmi her seviyede teşvik edip diğer yanda kınamak arsızlıktır. Bunun sonucu terör örgütleri ayakta kalmış kan akıtmıştır" diyen Bahçeli, şunlar söyledi:

  "Türkiye teröre en çok bedel ödeyen ülkedir. Bunun kabulü insanlık namusu adına şarttır. Türkiye terörizm ile boğuşmaktadır. Buna içten içe sevinen ülkeler de belirli aralıklarla terör saldırıları ile irkilmektedir. Bunun son örneği Brüksel'deki bombalı saldırılardan sonra yaşanmıştır. Canlı bombalar Avrupa'nın kalbini patlatmıştır. Terörden bağımsız hiçbir ülke kalmamıştır. Öldürmeyi, katliam yapmayı meslek edinmiş canavarlar insan müsveddeleri arka arkaya cinayet işlemiştir.

  HANS İÇİN AĞLAYANLAR, SIRA MEHMET'E GELİNCE ÇELİŞKİYE DÜŞMEKTEDİR

  Brüksel'deki bombalara tepki gösterip Ankara'ya, İstanbul'a suskun kalmak, Suruç, Bağdat ve daha nice şehirlerdeki katliamlara sessiz kalmak affedilemez. Hans için ağlayanlar, Joe için üzülenler sıra Ahmet'e, Mehmet'e gelince tam bir çelişki yumağına düşmektedir.

  TERÖR SAHİBİNİ VURDUĞU ZAMAN BATI AYAĞA KALKMAKTADIR

  Kardeş ülke pakistan'ın Lahor şehrinde 70'e yakın insan hayatını kaybetmiştir. Pakistan'ı konuşan var mıdır? Bu insanlık vicdanı nerededir? Terörizme karşı müşterek bir irade gösterilemeyecekse ne zaman gösterilecektir? Belçika Başbakanı 'Korktuğumuz başımıza geldi' demektedir. Ülkemize örnek olacak şekilde istifa eden bakanları da görevde tutmaya devam etmektedir. Bunların mantığına göre ölen Müslümansa kaygılanmak anlamsızdır. Hele ki ölen Türk ise sızlanmak zaman kaybıdır. Terör sahibini vurduğu zaman Batı ayağa kalkmaktadır.

  TERÖR SİYASİ FAALİYET DEĞİL, REZİL BİR YÖNTEM

  Hiçbir gerekçe sivil ve msaum insanların öldürülmesini haklı kılamayacaktır. Terör bir siyasi faaliyet değildir, rezil bir yöntemdir. Terörist ise insanlık düşmanı canilerin kollektif adıdır. Terörü uluslararası siyasetin bir aracı olarak görmek cinayetleri yaygınlaştırmak amacını taşımaktadır. Teröre karşı uluslararası pratik eylem zemini oluşturmaya ihtiyaç vardır. En kısa zamanda BM öncülüğünde bir uluslararası terörizmle mücadele konferansı toplanmalıdır. Terörü destekleyen ülkelere karşı uluslararası toplum yaptırımlar uygulamalıdır.

  ÇAĞRIM YÖK'E

  Hala medyada karşıt görüşlü öğrencilerin kavgasından söz edilmektedir. Üniversitelerde bir yanda yalnızca öğrenimlerine devam etme gayesi taşıyanlar varken bir yandan PKK'nın yedekleri, üniversitedeki uzantıları vardır. Çağrım YÖK'edir., çağrım rektörleredir. Artık kararınızı veriniz. Durduğunu yeri netleştiriniz. Üslüplarınızı acilen temizleyiniz. Öğrencinin hedefi okumaktır. Hiçbir kardeşim nedeni ne olursa olsun herhangi bir kavganın tarafında olmamalıdır. Milliyetçi, ülkücü gençlik başkalarının tuzağına düşmeyecek kadar huzurludur. Oyun varsa bozacak olan Türk gençliğinin potansiyel gücü milliyetçi, ülkücü gençliktir. Üniversiteler, terörün destekçilerini kampuslerinden arındırmalıdır. MHP neyi hedefliyorsa meşru yollardan ulaşacaktır. Herkesin buna göre hareket etmesini öneriyorum.

  BİZİM ABD'Lİ SAVCININ İDDİANAMESİNE İHTİYACIMIZ YOK, BİZ ZATEN BİLİYORUZ

  Bizim ABD'li bir savcının iddianamesinden öğreneceğimiz bir şey yoktur. Yediği herzeleri biz zaten biliyoruz. Detayları hafıza kayıtlarımızda taşıyoruz. Şarlatan her yerde şarlatandır. kara paracı, altın kaçakçısı olmak malum şahıs için değişmeyecek bir kaderdir. 4 Nisan'da hakim karşısına çıkacak kara paracının sonuna kadar yargılanması sağlanmalıdır. Hükümetin bilgi ve belge verilmesi ile ilgili taleplere cevap vermesi tavsiyemizdir. Madem İranlı kaçakçı tutuklanmıştır o halde gizli saklı tutulan ne varsa hesabı görülmelidir. Türk milleti bu yargılamanın sonucunu görmelidir. Gün gelecek devran dönecek 17-25 Aralık'ın hesabı sorulacaktır. MHP başka başkentlerin arkasına düşmeyecek kadar onurludur.

  ANAYASA GÖRÜŞÜMÜZ NETTİR

  MHP'nin yeni anayasa konusundaki görüşleri nettir. Bizim AKP'nin tek yanlı, dayatmacı anayasa yapımına iyimser bakmamız mümkün değildir. Başkanlık pençesine alınmış anayasa teşebbüsünün doğru olmayacağı aşikardır. Yeni anayasa TBMM'ye getirildiği takdirde demokratik mücadelemizi kararlılıkla yerine getireceğiz. Bu kadar önemli bir toplumsal sözleşmenin bir ayda yazılması nasıl mümkün olacaktır? Anayasa kaynaklı yeni tartışmaların felaketle sonuçlanacağını önemle belirtmek istiyorum. Ülkemizin kaybedecek zamanı kalmamıştır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir