Petrol
96.65
1.82%
Euro
18.2833
0.23%
Dolar
17.9393
0.15%
Altın
1.032
0.91%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.588
3.32%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Devlet Bahçeli Meclis'teki kavgayı yorumladı

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, iç güvenlik paketinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda AK Partili ile CHP'li vekiller arasında çıkan kavga hakkında konuştu.
  • DHA
  • 20.02.2015 - 02:23
  Devlet Bahçeli Meclis'teki kavgayı yorumladı

  Devlet Bahçeli Meclis teki kavgayı yorumladı #1

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, resmi twitter hesabı üzerinden TBMM’de yaşanan kavgayı değerlendirdi.

  ŞİDDET DURSUN SEVGİ KONUŞSUN

  "Diyorum ki, şiddet dursun sevgi konuşsun. Kavga yerine kucaklaşalım, küslük yerine barışalım. Birlikte bir millet olduğumuzu unutmayalım. Hatırdan çıkarmayın ki, gizlenecek tek bir yeri olanın kurtuluş imkanı tekten azdır." diyen Bahçeli, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

  BİZE NE OLDU

  "Sonda sormam gereken bir soruyu başa alarak cevabını size bırakıyorum: Bize ne oldu? Nereye gitti hoşgörü? Nerede kaldı kardeşlik duyguları? Entrikalarla, senaryolarla, oyunlarla, sefil ve ikiyüzlü politikalarla yalnızca nefsinin selametini arayan bozgunculara sabır ve tahammül nereye kadar? Çıkar ve şahsi ikbal hırsı uğruna devasa bir milletin önüne duranları, koskoca bir devletin ufkuna perde çekenleri görmeyelim, duymayalım mı? İstikbalimizi karartanları, itibarımızı kefenleyenleri, istikbalimizi istismar testeresiyle kesenleri uzaktan uzağa seyredelim mi? Değerlerimiz çürüyor, huzurumuz baltalanıyor, şiddet fırtınası, dehşet sisi görüş mesafemizi neredeyse sıfıra indiriyor: Hala bekleyelim mi?

  Milletvekillerinin Meclis'teki kavga görüntüleri İZLE

  MECLİS'TE ŞİDDET: HALA DURALIM MI

  Gönülleri kilitlenmiş, kalpleri mühürlenmiş, vicdanları hurdalığa dönmüş her neviden kişi ve emeller hayatımızı zehir ediyor: Hala susalım mı? Okulda şiddet, hastanede şiddet, yolda şiddet, şehirde şiddet, köyde şiddet, sokakta şiddet, evde şiddet, Meclis’te şiddet: Hala duralım mı? Allah’ım, bir zamanlar beşeriyetin gıpta ve hayranlıkla baktığı bu aziz millet, bugünkü karanlığa layık mıdır? Zulmetin sonu ne zaman gelecektir? İrademizin ipini, geleceğimizin kontrolünü meçhul ve mendebur niyetlerin elinden çekip almak için bize tanınan zaman hızla daralıyor.

  ŞİDDET AĞIR BİR TAŞ GİBİ AYAKLARIMIZI BAĞLADI

  Şiddet ağır bir taş gibi ayaklarımıza bağlandı, felç gibi bedenimizi sardı, nitekim hepimizi korkunç bir girdaba doğru çekiyor. Toplum şiddetle kaynarken, bu kez de TBMM’de sahneye çıkan çirkinlikleri ise hiçbir vicdan sahibi onaylamayacak ve haklı bulmayacaktır. Sözde güvenlikle ilgili yasal düzenleme yapma amacında olanların, Gazi Meclis’in ruh ve saygınlığına suikast düzenlemeleri delilli şiddetseverliktir. İlkellik hiç bu kadar revaçta olmamış, hiç bu kadar sözünü geçirememişti. Cürüm ve cinayet hiç bu kadar egemenlik kurmamış, öne geçmemişti.

  Devlet Bahçeli Meclis teki kavgayı yorumladı #2

  ŞİDDET DAMLA İSE, MERHAMET VE ŞEFKAT DENİZDİR

  Birileri de durmadan ehl-i fesad gibi konuşuyor, saraydan saadetimizi taşlıyor, huzur ormanımızı yakıyor, ahlakı yok ediyor. Başka birileri de aklını kaçırmış gibi sızlanıyor, molotof kokteyli kullananlara karşı halkın kendini savunacağını söylüyor. Yazık ki yazık. Dirayetsizliğin böylesine pes artık, kifayetsizliğin böylesine yok artık, acziyet ve şuursuzluğun böylesine yeter artık denir. Şiddet damla ise, merhamet ve şefkat denizdir. O halde, damla denizle başa çıkabilir mi? Ne zaman uçacağını bilmeyen bir kuşa kanatları fayda eder mi? Şiddetin kaynağı kurursa hayat zindana döner mi? Hayatımız karakterimizin değil, karakterimiz hayatımızın mahsulüdür. Dengeye, değere ve güvene yelken açmış bir hayat esenliğin müjdesidir.

  Meclis Genel Kurulu'nda yine kavga çıktı İZLE

  MEHMET AKİF'İN DİZELERİNİ PAYLAŞTI

  Büyük şairimiz Mehmet Akif’in şu sitem ve serzeniş dolu mısralarındaki hissiyatı yaşamamak ve yaşatmamak en büyük dileğimdir:

  'Arkamda serilmiş yere bir mazi var. Karşımdaki müstakbelim ondan da harab. Hal ortada, bir çöl ki sudan vazgeçtim, yok ye’simi aldatmaya bir damla serab'

  KAVGA YERİNE KUCAKLAŞALIM

  Diyorum ki, şiddet dursun sevgi konuşsun. Kavga yerine kucaklaşalım, küslük yerine barışalım. Birlikte bir millet olduğumuzu unutmayalım. Hatırdan çıkarmayın ki, gizlenecek tek bir yeri olanın kurtuluş imkanı tekten azdır.”

  Meclis Genel Kurulu'nda yine kavga çıktı haberiDevlet Bahçeli Meclis teki kavgayı yorumladı #3

  Meclis'teki kavganın videosuDevlet Bahçeli Meclis teki kavgayı yorumladı #4



  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir