Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
710.368
1.03%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Devlet Bahçeli: MHP dinsiz bir parti değildir

  Devlet Bahçeli: MHP dinsiz bir parti değildir

  MHP'nin dinsiz bir parti olmadığını vurgulayan Bahçeli, "Dinsiz bir hareket değildir. Dinci hareket de değildir. Ama dinli harekettir" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 20.05.2015 - 08:30

  Devlet Bahçeli: MHP dinsiz bir parti değildir #1

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Afyonkarahisar ile Uşak mitingleri sırasında Milliyet'e açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu'nun "MHP ile paralel yapı irtibat halinde" sözleri konusunda Türkiye’de inanç sistemi içerisinde üç önemli cemaatin olduğunu ve bir bilimsel araştırmaya göre de 34 ana damar tarikatın bulunduğunu belirten Bahçeli, şunları söyledi;

  MHP EŞİT MESAFEDE OLMAK ZORUNDADIR

  ''Biz bunları esas aldığımızda bunların hepsi bu milletin aziz evlatlarının inançları doğrultusunda ortaya koymuş olduğu tavırlardır, inançlardır. Türkiye’yi kucaklayan bir kurum olarak MHP, bunların içinden herhangi birini tercih edemez. Özellikle MHP’nin genel başkanlık makamı bütün cemaat ve tarikatlara karşı eşit mesafede olmak mecburiyetindedir. Bu mezhep yönüyle de aynıdır. Hal böyle olunca biz herkese eşit davranmak durumundayız. Burada dikkat edilecek olan konu bu cemaat ve tarikatlardan birinin parti yönetiminde siyaset belirleyici bir konuma gelmiş olması halidir. Sakıncalı olan budur. Bu sizi bir yere sürükler.

  DİNSİZ DEĞİLİZ, DİNCİ DE DEĞİLİZ, DİNLİYİZ

  MHP dinsiz bir parti değildir, genel tabiriyle dinsiz bir hareket değildir. Dinci hareket de değildir. Ama dinli harekettir. İşte bu bahsettiğim konu dinli olma vasfımızı kaybettirir bize. Buraya dikkat etmek lazım.

  CEMAAT BİZİ FAZLA SEVEMEDİ

  Bu sebeple Fethullah Gülen Cemaati ile biz her zaman mesafeli olmuşuzdur. Onlar da bizi fazla sevemediler. İçimizde cemaate ilgi duyan birkaç kişi var. Diğer cemaatler için de var, tarikatlar için de var. Hepsine saygı duyuyoruz. Ama Fethullah Gülen Hoca ile ben hiç karşılaşmadım. Birbirimize karşı hiçbir cümle sarf etmedik.''

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir