Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
148.108
-2.08%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C

  Devlet Bahçeli'nin başörtüsü açıklaması

  Devlet Bahçeli kamuda başörtüsü'nün serbest bırakılması ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • 01.10.2013 - 22:14
  Devlet Bahçeli'nin başörtüsü açıklaması

  Devlet Bahçeli nin başörtüsü açıklaması #1

  MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclis'in yeni yasama yılı nedeniyle verilen resepsiyonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  MECLİS'TE NİYE OLMASIN

  Bahçeli'ye başörtülü milletvekili tartışmaları yaşanırken, Cumhurbaşkanı'nın eşi Hayrunnisa Gül'ün Meclis'in açılış törenine başörtülü katılması da soruldu. Bahçeli, "Tartışma bitmiş vaziyette... Köşk'te var. Başbakanlıkta var. Meclis'te niye olmasın?" dedi.

  Bahçeli, Başbakan'ın seçim sistemiyle ilgili sunduğu üç alternatifi için, "Seçenekler aslında bir alternatif değil. Gerçek niyetini kamufle eden bazı öneriler ortaya koymuş oluyor sözde." dedi. "PKK veya onun siyasi uzantısı memnun olmamış" görünüyor sorusuna, "Bir rol paylaşımı olarak bakınız. Aşırı derecede memnun olsalar her halde toplumsal infial olur." cevabını verdi.

  MHP ÇOK GÜÇLÜ BİR PARTİDİR

  Başbakan'ın açıkladığı seçim sisteminin aslında MHP'yi vurmayı yönelik olduğu yorumlarına katılmayan Bahçeli, "Bu değerlendirmeyi yapan analistler kendi hallerine baksın. Bu seçim sisteminde niye MHP vurulsun? MHP çok güçlü bir partidir. Her seçim sisteminde mücadelesini sürdürür" dedi.

  ÜLKEMİZ İÇİN EN HAYIRLI OLANI ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞACAĞIZ

  Bahçeli, ülkenin yararına olacak seçim sistemi üzerinde arkadaşlarının çalıştığını da belirterek, "Bugüne kadarki uygulamalar göz önünde bulundurarak, ülkemiz için en hayırlı olan sistemin ortaya koymaya çalışıyoruz. Birilerinin ortaya koyduğu görüşler üzerine tartışmayı doğru bulmuyoruz. Biz kendimiz açısından memleketimiz açısından hayırlı olanı aramaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir