Dolar
6.7417
0.2438%
Euro
7.3908
0%
Altın
1711.77
0.0596%
Borsa
103024.34
0%
G. Altın
370.852
0.6063%
Bitcoin
59599.13
-0.799%
14ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 14 C
  Devlet Bahçeli'nin Çorum konuşması

  Devlet Bahçeli'nin Çorum konuşması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çorum'da yaptığı konuşmasında evlenen gençlere 10 bin liraya kadar faizsiz kredi vaadinde bulundu.
  • Haber Merkezi
  • 13.05.2015 - 12:59

  Devlet Bahçeli'nin Çorum konuşması

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin düzenlediği Çorum mitinginde halka hitap etti. Seçim vaatlerini açıklayan Bahçeli, evlenen gençlere yardım sağlayacağını açıkladı.

  EVLENEN GENÇLERE 10 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ İMKANI

  Bahçeli, "Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkanı sağlayacağız" dedi.

  Bahçeli: Evlenecek gençlerimize 10 bin lira kredi vereceğiz İZLE

  Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

  "Kendisine kaçak saray yaptıran Erdoğan, Çorum'a sırt dönmüştür. Saray'a bekçi duran Davutoğlu ise Çorum ile yollarını hepten ayırmıştır. Hepinizin dikkatini çekiyorum, işsiz kardeşlerime söylüyor ve takdiri kendilerine bırakıyorum. Recep Tayyip Erdoğan iki gün önce iki korsan miting düzenlemiştir. Trabzon'da aynen şöyle demiştir "İş yok değil var ama beğendiremiyorsunuz. Hanımefendiler beyefendiler kolay kolay iş beğenmiyorlar" Yani iş varmış çalışan yokmuş. Çorumlu kardeşim, iş verildi de siz mi çalışmadınız? İş sağlandı da siz mi girmediniz?

  ERDOĞAN İŞSİZLERİN ŞİKAYETLERİNİ CİDDİYE ALMIYOR

  Erdoğan üçüncü havalimanı müteahhitlerinden birisinin ağır vasıta şoförü bulamadığını, Vietnam’dan 2200 lira aylıkla şoför getirdiğini söylemektedir. Bu sözler işsiz kardeşlerimizle alay etmektir. İşsizlere şamar gibi inmiştir. Erdoğan işsizlerin şikayetlerini ciddiye almadığı gibi onları tembellikle suçlamıştır. Bu ne kızarmaz yüzdür. Millete küfrede küfrede havuza haram para yığan, dönüp Çorum'da bitmiş gibi Vietnam’da işçi arayanları affedecek misiniz?

  DAVUTOĞLU IMF'YE BORÇ ÖDEMEKLE ÖVÜNÜYOR

  Davutoğlu her yerde IMF'ye borç ödemekle övünmektedir. Türkiye'nin borcu zaten ödenecekti. Ancak bizzat AKP hükümeti 2005'te IMF'ye müracaat etmiş, borç almak için kuyruğa girmiştir. Davutoğlu, bu konudan hiç bahsetmemektedir. AKP iktidarları döneminde dış borcun 270 milyar dolar artmasını nasıl izah edecektir? Dış borcun yüzde 206 artmasını nasıl açıklayacaktır? AKP lobilere teslim olmuştur, AKP almış Çorumlu dayanmıştır. Şimdi soruyorum sizlere, AKP'nin iktidar yıllarında cebiniz para gördü mü? Huzur yüzü gördünüz mü? Talih size güldü mü? Çorum içi yana yana hayır diyor, elbette doğru söylüyor.

  ÇOĞUNUZUN EVİ YOKTUR

  Erdoğan Ankara'da dev bir saray yaptırdı, hukuktan kaçırdı. Bu sarayı helalden kaçırdı. Bu sarayın ismi kaçak ve karanlık saray oldu çıktı. Erdoğan sarayın eski parayla 1 milyon 370 milyona yapıldığını açıkladı. Sizden aldı 1150 odalı saray yaptırdı, sizden aldı ayakkabı kutularına sakladı. Sizden kopardı aylık sabit gideri 21 milyon lira olan sırça köşküne, binbir gece masallarını aratmayan saraya gömdü. Ve dedi ki itibardan tasarruf olmaz. Nasıl bir millet evidir ki, hep Erdoğan ve yandaşları oturmaktadır. Çoğunuzun evi yoktur, olanın masrafı çoktur. Gelin görün ki Erdoğan sarayda yaşamaktadır. Bir zamanlar kimsesizlerin kimsesiziyim diyen adam, haram yiyenlerin koruyucusudur. Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı yetmemektedir, ısrarla başkanlık istemektedir. Sanki Türkiye'nin her meselesi bitmiştir de geriye bir tek başkanlık kalmıştır.

  ASGARİ ÜCRETİ 1400 LİRAYA ÇIKARACAĞIZ

  Hakim ve savcılar hırsızlar tarafından mesleklerinden ihraç edilmektedir. Hırsız kovalamakta, masum kaçmaktadır. Tam bir hukuk cinayeti yaşanmaktadır. Adalet boğazlanmaktadır. Vicdan katledilmekte, insaf yıkıma uğramaktadır. Korsan ve paralel miting yapar mı? Devletin başı olan cumhurbaşkanı, bir partinin eş başkanı gibi hareket edebilir mi? Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğini temsil eden cumhurbaşkanı, muhalefetle kavgaya tutuşup iktidar partisini kollayabilir mi? Asgari ücreti 1400 liraya çıkaracağız diyoruz, kuru sıkı atıyor diyor. Asgari ücretle çalışan kardeşlerim, Erdoğan ve Davutoğlu sizlerin rahata ulaşmasını istemiyor. Davutoğlu'nun cevap vermesi gereken ne varsa Erdoğan polemiğe girmeye heves etmektedir. Böyle bir cumhurbaşkanı asla olmamıştır, ne görülmüş ne duyulmuştur. Biz başından beri Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmaz dedik. Biz Erdoğan'ın kırat ve kalitesini biliyoruz.

  ERDOĞAN'IN 400 VEKİL İSTEMESİ SUÇTUR

  Erdoğan'ın 400 milletvekili istemesi suçtur. Başkanlık için uğraşması suçtur. PKK - HDP İmralı canisiyle birlikte yeni anayasa hazırlığı içinde olması suçtur. Tarafsızlıkla ilgili şeref ve namus üzerine ettiği yemini çiğnemesi suçtur. Yolsuzluk yapması, rüşvet çarkını işletmesi suçtur. Erdoğan 9 aylık mazisinde defalarca suç işlemiştir. Belçika'da cumhurbaşkanının ihanetten başka suçu yoktur demiştir. Erdoğan bilesin ki referans gösterdiğin anayasa seni kurtaramayacaktır. Anayasa senin vatana ihanet ettiğini çok açık belgeleyecektir. Tarafsızlığını bozmanın, Türkiye düşmanlarıyla bir ve beraber olmanın faturası mutlaka önüne konulacaktır. Hırsıza arsıza düzenbaza işbirlikçiye israfa karşı bizimle yürüyün."

  Görüş Bildir