Dolar
6.8643
0.0466%
Euro
7.7389
-0.1329%
Altın
1801.65
-0.0987%
Borsa
115793.59
0%
G. Altın
397.633
-0.0786%
Bitcoin
63298.67
-0.6033%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında partililere hitap etti.
  • 17.06.2014 - 10:39
  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması #1

  MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Ekmeleddin İhsanoğlu'nun çatı adaylığıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Bahçeli özetle "CHP'nin önerisini uygun bulduk, kabul ettik" dedi.

  Ekmeleddin İhsanoğlu'nun MHP ve CHP'nin ortak adayı olmasıyla ilgili ilginç bir ayrıntı daha dikkat çekti.

  O ZAMAN DA KEMAL DERVİŞ'İN DEDİĞİ OLMUŞTU

  MHP'nin, DSP ve ANAP'la koalisyon hükümeti kurduğu yıllar akla geldi. 2001 krizi gibi Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük ekonomik krizlerinden birinin yaşandığı dönemde, hükümet Kemal Derviş'i dışarıdan Maliye Bakanı olarak atamıştı. Türk ekonomisini düzeltmek için Türkiye'ye getirilen Derviş, ekonomide sert kurallar ortaya koymuş ve Devlet Bahçeli'nin MHP'si ipleri Derviş'e teslim etmiş, alınan hiçbir karara itiraz etmemişti.

  13 YIL SONRA YİNE..

  Aradan geçen 13 yıl ardından MHP lideri Devlet Bahçeli yine Kemal Derviş'in dediğini yapmak zorunda kaldı. Kemal Derviş, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu CHP'ye ve Kılıçdaroğlu'na kabul ettiren isim oldu. MHP de CHP'nin önerdiği İhsanoğlu'na evet demek zorunda kaldı. MHP lideri Bahçeli, aradan geçen 13 yılın ardından yine Kemal Derviş'e uymak zorunda kaldı.

  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması İZLE

  BAHÇELİ'NİN GRUP KONUŞMASI

  Devlet Bahçeli, grup toplantısına IŞİD'in Musul'u ele geçirmesinden bahsederek başladı. 

  "IŞİD ORTADOĞU'NUN YENİ BAŞBELASI"

  Bahçeli'nin konuşmalarının satır başları; 

  "Irak ordusu çil yavrusu gibi dağılmaktadır. Askerler kaçmaktadır, Musul'un düşmesi de böyle olmuştur. IŞİD Ortadoğu'nun yeni bir başbelasıdır. IŞİD'i giydiren, besleyenler hainlerden başkası değildir. Maalesef ki AK Parti iktidarı da bunların içindedir. 

  "YIKIMA MEMUR EDİLMİŞ ŞER YUVASIDIR"

  Başbakan kim olduğunu yabana atmıştır. Türkiye’nin en ciddi açmazı 17/25 Recep Tayyip Erdoğan’dır. Küresel cinayet ve ölüm projesine tıpış tıpış eş başkanlık yapan bu şahıstır. AKP hükümeti yıkıma memur edilmiş şer yuvasıdır. Batı hayranı, bölücülük meraklısı bir menfaat oluşumudur.

  "GÜNLERDİR IŞİD'İN İSTİLASINI İZLİYORUZ"

  Günlerdir IŞİD’in istilasını izliyoruz. Irak sancılı ve kanlı bir parçalanmayla karşı karşıyadır. Irak, kardeşin kardeşe ölüm yağdırdığı cehennem vadisine hapsolmuştur. IŞİD örgütü MS 4. Yüzyıldan sonra Avrupa’ya akın akın istila eden barbar kavimlerden öz itibariyle farksızdır.

  "150 KİLOMETRELİK BÖLGEYİ ELE GEÇİRDİLER"

  El Kaide’nin kuluçkasından çıkan radikal bir örgütün saldırılarına şahit olmaktadır. 150 km2'lik bölgeyi bu terör örgütü ele geçirmiştir. Musul ve güney kısmını ele geçirmesiyle işgal altındaki Suriye ve Irak toprakları birbirine eklemlenmiştir.

  "GECİKMİŞ BİR İTİRAF"

  Dışişleri Bakanı’nın Şubat ayında TV’de Suriye’yi kastederek ‘’IŞİD denilen suç yapılanması rejimle çalışan bir yapılanma ‘’ sözü gecikmiş bir itiraftır. Muhtemel riskleri öngörememesi içine düştüğü stratejik çaresizliğin hazin bir neticesidir Bazı deliller AKP’nin hala vahşi örgütlerle aynı potada olduğuna işaret etmektedir.

  "31 VATANDAŞIMIZIN AKİBETİ İSE MEÇHULDÜR"

  31 vatandaşımızın akibeti ise meçhuldür. Başbakan, IŞİD’e terörist diyememiştir. Çünkü geçmişten gelen gönül borcu, sıcak bir ilgisi vardır. İşitme sorunu varsa IŞİD BOP’un kucağında gözlerini açan bir terör örgütüdür. Korkak Başbakan yine nereye sıvıştın? IŞİD Türkiye’ye kafa tutmaktadır. Aracılar vasıtasıyla pazarlık yapmak derdinde. Başbakan bunlara kafa tutmak yerine bizim IŞİD’i tahrik ettiğimizi söylüyor. Bu akılsız ve ahlaksız sözlerinin bizim nezdimizde karşılığı yoktur. Türk devleti ona buna pabuç bırakmaz. Türk vatandaşlarımızı kurtarmak AKP'nin siyasi şeref ve namus borcudur.

  "TÜRKİYE'YE MEYDAN OKUMANIN BEDELİNİ IŞİD'E ÖDETECEKTİN"

  Türkiye’ye meydan okumanın bedelini IŞİD’e ödetecektin. Rehin alınan vatandaşlarımızın başına bir şey geldiğinde bunu neyle izah edeceklerini sordu ve bunlarla kendini avuttu. Başbakan ya IŞİD taraftarıdır ya da acizdir. Biz vatandaşlarımız derhal kurtarılmalı diyoruz, Başbakan laf ebeliği yapmıştır.

  "SAYIN İHSANOĞLU'NUN ADAYLIĞI MİLLETİMİZİN ESERİDİR"

  Sayın İhsanoğlu'nun adaylığı milletimizin eseridir. Gelecek için Sayın İhsanoğlu umut veriyor. Bugüne kadar organik bir bağlılığı olmadığı milletine ulusal alanlarda hizmet ettiği görülmüştür. Sayın İhsanoğlu'nun adaylığnın tekrar hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. "

  Görüş Bildir