Petrol
115.55
1.21%
Euro
17.4205
-0.79%
Dolar
16.2289
-0.73%
Altın
966.44
-0.63%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.475
-2.64%
22ºC
İstanbul
Bulutlu 22 C
  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması İZLE

  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması İZLE

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup konuşmasında partililere seslendi.
  • 14.10.2014 - 10:50

  bahceli

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında Kobani eylemlerine değindi. Sadece Kobani'de kan akmadığına dikkati çeken Bahçeli, "Nehir gibi Türkmen kanı akıtılmasına ve Arap katliamına yüz çevirenlerin Kobani için ayağa kalkmasının tarifi olmayan rezillik" olduğunu söyledi.

  IŞİD KOBANİ'DE SİZİ BEKLİYOR

  Bahçeli, "Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’de terör estirenlere ve bunları destekleyen odaklara sesleniyorum; kendinize güveniyorsanız, sıkıysa, yüreğiniz yetiyorsa IŞİD’in karşısına çıkın da görelim. Bingöl’de polise pusu kurduran, kurulmasına seyirci kalan, emzikli bebekleri kurşuna dizen, dağlarda fitne kazanı kaynatan, sokakları savaş alanına çeviren hainler, insanlık düşmanları size söylüyorum; Kobani’de IŞİD terörü sizi bekliyor, ne duruyorsunuz, ne korkuyorsunuz?" dedi.

  Devlet Bahçeli Kobani eylemcilerine seslendi İZLE

  Devlet Bahçeli'nin konuşmalarının satır başları;

  BAŞSAĞLIĞI MESAJI

  Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Kocaeli'deki helikopter kazasında ve Sivas'taki trafik kazasında şehit olan askeri personel ve polislere rahmet, ailelere ve millete başsağlığı diledi.

  ŞİDDET, YAĞMA VE TALAN TEDİRGİN EDİYOR

  Kobani'deki (Ayn el Arap) gelişmeler nedeniyle yapılan izinsiz gösterileri değerlendiren Bahçeli, şiddet, yağma ve talan olaylarının milleti tedirginliğe ve endişeye sevk ettiğini belirtti.

  HDP'NİN ALÇAKÇA PROVOKASYONU

  HDP'yi "PKK şubesi" olarak niteleyen ve yandaşlarını yakmaya, yıkmaya davet ettiğini ifade eden Bahçeli, "Türkiye’yi karıştırmak, kardeşi kardeşe kırdırmak için alçakça provokasyon yapmışlardır" diye konuştu.

  MECLİS, ADALET VE YARGI CAMİASI SUSKUN KALMAZ

  HDP'nin, Anayasa ve yasalara alenen karşı geldiğini, şiddet ve vahşete bulaştığını savunan Bahçeli, şunları söyledi:

  "Bir siyasi partinin Anayasa ve yasaları kasten, taammüden çiğnemesinin hukuk devletinde bir karşılığı, demokrasi nezdinde de bir diyeti vardır ve bellidir. Türkiye’nin dört günlük kan ve karanlık çıkmaza sürüklenmesinde baş aktörlük görevini üstlenen mazbatalı bölücülere başta Gazi Meclis, ardından adalet ve yargı camiası inanıyorum ki suskun kalmayacaktır.

  YUNAN İŞGAL KUVVETLERİNDEN NE FARKLARI VAR

  PKK ile arasına mesafe koymayan, milli ve üniter devletimizi yıkmak, vatanımızda isyan ve kaos çıkarmak için fitne yayan vicdansızlara hukuku öğretmek, Türkiye ve Türk milletinin büyüklüğünü göstermek kaçınılmazdır. Söyler misiniz bana, 'Kobani düşerse Ankara düşer' diyenlerin Yunan işgal kuvvetlerinden ne farkı vardır?

  ASKER TAŞLAYAN, MİLLETE HAKARET EDEN OMURGASIZLAR

  Bu milletin ekmeğini yiyen, suyunu içen, nimetlerinden istifade eden güruhun Kobani kılıfıyla can almasının, kan dökmesinin, vurup kırmasının özgürlükle, insanlıkla, insan haklarıyla nasıl bir bağı olacaktır? Askeri taşlayan, polise tokat atan, devlete söven, millete hakaretler yağdıran omurgasızların milli mücadelenin kutlu bir eseri olan Gazi Meclis’te bulunmaları en başta demokrasiye ihanettir. Kandil’deki terör şeflerinden emir alanlarla aynı çatıyı paylaşmak, aynı koridorlardan geçmek bizim için başlı başına züldür. Yaşanan buhran ve felaket dolu günlerin vebali öncelikle HDP isimli PKK hesabına çalışan siyasi ucubenin üstündedir."

  TÜRKİYE HAİNLERİN NEFRETİYLE SARSILDI

  Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın olayların bilançosunu açıkladığını anımsatarak, terör örgütü üyelerinin Kobani bahanesiyle 37 ilde bin 419 olay çıkardığını kaydetti.

  Türkiye'nin hainlerin nefretiyle sarsıldığını dile getiren Bahçeli, "Bitiyor denilen terör şehirlere üşüşmüş, 'barış ve huzuru getirdi' diyerek övülen sözde çözüm süreci haydutları yüreklendirmiştir" dedi.

  BAYRAK VE BÜST YAKANLARA LANET

  Bahçeli, olaylarda Türk Bayrağı'nın ve Atatürk büst ve heykellerinin ataşe verildiğini de anlatarak, Türkiye’nin hak ve hukukuna, milletin kutsal miras ve kazanımlarına sistematik saldırıları şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini vurguladı.

  Kimsenin, Türkiye'nin sahipsiz olduğunu düşünmemesini isteyen Bahçeli, "Hiçbir meşum eylem ve girişimin karşılıksız bırakılmamasını, aksi halde doğabilecek sonuçların telafi edilemeyecek boyutlara ulaşabileceğini muhataplarına önemle duyuruyorum" diye konuştu.

  Türk milletinin badireleri yenme konusundaki tecrübesinin ihanetin cüretine soluk aldırmayacağını ifade eden Bahçeli, "Aziz milletimizin sindiğini, korktuğunu, yıldığını ve çekindiğini sananlara tavsiyem, sadece geçmişimizdeki en karanlık dönemlerde milli ruhun nasıl ayağa kalktığına bakmaları ve ders çıkarmalarıdır" dedi.

  BAYRAK YAKILIYORSA DÜŞÜNME ZAMANI GELMİŞTİR

  Bahçeli, "Kobani için timsah gözyaşı dökenlerin milli servete hıyanet ettiğini" belirterek, şöyle devam etti:

  "Ne Erdoğan ne Davutoğlu süreç ihanetini müdafaa ettikleri ölçüde milli değerlerimizin arkasında duramamışlardır. Erdoğan geçtiğimiz pazar günü Gümüşhane’de; '12 yıllık sürede bayrağımız, paramız, pasaportumuz daha fazla itibar kazandı' sözleriyle siyasi propaganda yaparken, Türk Bayrağı düşmüş, yanmış, yerlerde sürünmüştür. Bu Erdoğan, sözde çözüm sürecinde bayrak düşmanlarıyla el ele verip onları pışpışlarken, bağımsızlığımıza göz diken, varlığımıza diş bileyen şerefsizler meydanı boş bulmuşlardır. Bayrak yakılıyorsa, bayrak saldırı ve hakaret görüyorsa sağduyulu ve vatansever kardeşlerimin ellerini vicdanlarına koyup düşünme zamanı gelmiş demektir.

  YALNIZCA MHP HAKKI, ADALETİ, DOĞRUYU SAVUNDU

  Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde bağımsızlığımızın sembolü ay yıldızlı al bayrağımız bu kadar düşmanlık görmemiş, bu kadar hücuma uğramamıştır. Türk milleti bunu hak etmemektedir. Bayrak namustur, bayrak şereftir, bayrak onurdur; namustan, şereften ve onurdan haberi olmayanların bayrağı sevmesi, bayrağı savunması, bayrak için dertlenmesi akla ziyandır. PKK ile yürütülen pazarlıklarda ipliği pazara çıkanların, 17-25 Aralık’ta kirli çamaşırları villalardan taşanların Türk milletinin safında ve yanında durması hayal mahsulü bir beklentidir. AKP, CHP, PKK, HDP, PYD ve küresel örgütler Türkiye’nin aleyhine, Türklüğün zararına, milletin felaketine olacak şekilde halka halka dizilip birbirlerini doyururken, yalnızca MHP hakkın, adaletin, doğrunun, milli olmanın ve dün başkent oluşunun yıl dönümünü kutladığımız Ankara’nın hizasında durmuştur."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir