Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
483.856
-3.03%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması İZLE

  Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması İZLE

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında gündemi değerlendirdi.
  • 04.11.2014 - 11:28

  Devlet Bahçeli nin grup toplantısı konuşması İZLE #1

  Bahçeli, Kerbela ve Kobani olayları ile Ermenek'teki maden kazası hakkında konuştu. "Hazreti Muhammed de hepimizin peygamberidir, Hazreti Ali de hepimizin iftiharıdır. Kerbela hepimizin müşterek teessürü, Hz. Hüseyin hepimizin kahramanı hepimizin şehididir." diyen Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti;

  ALEVİ KARDEŞLERİMİZİN İSTEKLERİ TASNİF EDİLMEMELİ

  "AK Parti Alevi kardeşlerimizi istismar ediyor. Türkiye inanç temelinde ayrışma yaşamamalı. Mezhep kanalından yapılan istismar sona ermeli. Kronik problemler demokrasiyle çözülmeli. Alevilerin sıkıntılarını ötelemek doğru değildir. Hiç kimse Alevi kardeşlerimizin vatana bağlılığını tartışmaya açamayacaktır. Alevi kardeşlerimizin istekleri tasnif edilmemeli... Biz onlarla birlikte bir milletiz.

  Bahçeli: Ne Yavuz'u unutur ne de İsmail'e yüz çeviririz İZLE

  HZ. ALİ DE HZ. HÜSEYİN DE HEPİMİZİN İFTİHARIDIR

  Hazreti Muhammed de hepimizin peygamberidir, Hz.Ali de hepimizin iftiharıdır. Kerbela hepimizin müşterek teessürü, Hz. Hüseyin hepimizin kahramanı hepimizin şehididir. Cem de bizimdir, Semah da bizimdir, Cemevi de bizimdir, saz da bizimdir, söz de bizimdir.

  NE YAVUZ'U UNUTUR NE DE İSMAİL'E YÜZ ÇEVİRİRİZ

  Erenler, 12 imamlar, dedeler de bizim göz nurumuzdur. Hz. Yesevi'nin dergahında diz dize oturan bizim ecdadımızdır. Bütün kutup yıldızlarımız, Anadolu'nun bağrına nakış nakış Türk milletini dokumuştur. Bizim aramızda ayrımcılık yoktur. Ayrık otları tutunamaz. Ne Sünni'den geçeriz, ne Alevi'yi iteriz, ne 36'ya kanarız ne milletten vazgeçeriz. Ne Yavuz'u unutur ne de İsmail'e yüz çeviririz. Alevi kardeşlerimizin sorunları kökünden bitirilmelidir. MHP bu konuda yapılacak her türlü teklife destek verecektir.

  BU EDEPSİZLİĞİN MUTLAKA HESABI SORULMALIDIR

  Maden çalışanlarına toprak altında yemek yenmesi dayatması vicdansızlıktır. Bu edepsizliğin mutlaka hesabı sorulmalıdır. Türkiye’de insan canı maalesef çok ucuzdur. Denetimdeki açıklar, menfaatler insan canını riske atmaktadır. Yandaşların korunup kollanması adete felaketlere davetiye çıkarmaktadır.

  DAYIBAŞI DENİLEN ÇİRKEF SİSTEME MAHKUM EDİLEN KARDEŞLERİMİZİN SÖZCÜSÜ BİZ OLACAĞIZ

  Güneş yüzü görmeden nasibini arayan vatan evlatlarının perişanlığı hepimizi kaygılandırmaktadır. Taşeronlaşma can yakmaktadır. Dayıbaşı isimli çirkef sisteme mahkum edilen kardeşlerimizin sözcüsü biz olacağız. 23 kişilik minibüse 46 kişinin binmesine yol açan çarpıklığı biz düzelteceğiz. Çiftçimizi biz teskin edeceğiz, esnaf kim var dediğinde biz varız diyeceğiz. Memur çile ne zaman bitecek diye sorduğunda tereddütsüz biz ileri atılacağız.

  76 MİLYONUN DAVASINI ŞEREF BİLECEĞİZ

  İşsizin yoksulun yetimlerin muhtaçlarımızın emekli ve yaşlılarımızın hep birlikte 76 milyonun davasını şeref bileceğiz. Türkiye'yi uçurumun kenarından çekip çıkaracağız. Çünkü biz Türklük aşığı millet sevdalısı huzur ve güvenlik adresi MHP'yiz.

  ÇÖZÜM SÜRECİ TAM BİR CURCUNA

  İhanet süreci Türkiye'ye ihanettir. Süreç tam bir curcuna, tam bir kargaşadır. AK Partili vekillerinin bilmediği bu çözüm süreci nedir? PKK'nın vatanlarını ensesinden vurduğu sürede çözüm sürecinden bahsetmek de nedir?

  NANKÖRLÜKTÜR, KAHPELİKTİR, KALLEŞLİKTİR

  Peşmergelerin geçişinin tezkereyle alakası yok. Peşmergenin geçişine yeşil ışık yakanlar suç işlemiştir. Sanki adeta ülkeyi ele geçirmişler gibi Kobani'ye Türkiye üzerinden geçerken bayram havasında çoşkulu konvoyla karşıladılar. Bu ihanettir. Erdoğan, PYD teröristtir diyor, Obama PYD'ye yardım gönderiyor.. Obama'yı bu kadar seven kalabalıkların Türkiye'de ne işi var? Bu nankörlüktür, kalleşliktir, kahpeliktir..."


  Görüş Bildir