Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
344.459
4.83%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Devlet Bahçeli'nin Karabük konuşması

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında Karabük'e ziyarete gitti.
  • 05.08.2014 - 14:34
  Devlet Bahçeli'nin Karabük konuşması

  bahceli

  Karabük'ün Ovacık İlçesi'nde davul zurna eşliğinde kurban kesilerek karşılanan Devlet Bahçeli, MHP'li Belediye Başkanı Mustafa Dursun'u ziyaret etti. 

  "ANAYASAYA AYKIRILIK SUÇU İŞLEDİĞİN GÜN ZATEN YÜCE DİVANLIKSIN"

  Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması halinde Bakanlar Kurulu'nu ayda 1 defa toplayacağını söylemesini eleştirirken, "Anayasaya aykırı bir cumhurbaşkanlığı yapacağını söylüyor. Anayasaya aykırılık suçu işlediğin gün zaten yüce divanlıksın. Sana kimse cuhurbaşkanlığı yaptırmaz" dedi.

  ERDOĞAN BEY BU KONUDA TARİHİ BİR HATAYA DÜŞTÜ

  Bahçeli'nin konuşmasının satır başları; 

  "Cumhurbaşkanlığı seçimi düzenlenirken yasalarda eksiklikler, boşluklar olmuş. Demokratik yarış adaletsiz sürdürülecek şekilde getirilmiştir. Başbakan, adaylığı Yüksek Seçim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra en erdemli davranış başbakanlık görevinden ayrılmak ve diğer adaylarla eşit haklarda yarışmak olmalıydı. Aday Erdoğan Bey bu konuda tarihi bir hataya düşmüştür. Millet iradesiyle yapılacak seçimin meşruiyetini tartışabilir halde tutarak, 'Türkiye'ye cumhurbaşkanı olacağım' demek suretiyle, bin inatla girdiği yarışta farkında olmadan milletimize, devletimize, demokrasimize zarar verir bir konuma gelmiştir.

  HAKSIZ BİR REKABET VAR

  Başbakan nereye giderse gitsin jandarma, polis, kaymakamlar, valiler emirlerinde. Hangi kamu kuruluşu varsa onun müdüründen memuruna kadar hepsi görevlendirilerek bir çalışma sürdürüyor. Toplu tesislerin açılışı, toplu temel atma törenleri. Haksız bir rekabet var. Devletin imkanlarıyla yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçilecek olan cumhurbaşkanının hangi şaibeler altında kalacağı bugünden belli.

  ERDOĞAN KAZANACAK DİYORLAR, DAHA SEÇİME 5 GÜN VAR SAYGILI OLUN

  Hele bunların içinde birisi, paralel devletten dolayı gölgelenmiş olan adam, 2 günde ne olduysa, aldatılmış, kandırılmış, beslemeye alınmış, şimdi Recep Tayyip Erdoğan kesin kesin kazanır' diyor. Bu nasıl bir edep, nasıl bir düşünce, nasıl demoktarik bir adam olmak demektir. Daha seçime 5 gün var. Saygılı olun. Burayı şereflendirilmiş olan insanların tercihlerine, bu günden ambargo koyarak sanki kendisinin kulağına fısıldanmış da hepinizden evvel cumhurbaşkanının kim olacağını tahmin ediyor.

  Devlet Bahçeli nin Karabük konuşması #2

  SANA KİMSE CUMHURBAŞKANLIĞI YAPTIRMAZ

  Yani Anayasaya aykırı bir cumhurbaşkanlığı yapacağını söylüyor. Anayasaya aykırılık suçu işlediğin gün zaten yüce divanlıksın. Sana kimse cumhurbaşkanlığı yaptırmaz. Ama 'ille yapacağım' diyorsan, bunun sonuçlarına katlanacağını da söylemen lazım. Pazarlıklı konuşturduğu gazetecinin karşısında ayak ayak üstüne atıyor, sanki ayın 10'unda cumhurbaşkanı olmuş beyefendi, ondan sonra da ne yapacağını anlatıyor. Bu siyasi yönden yanlıştır. Demokratik kültürümüze aykırıdır. İstersen milletvekili sayın belli. Paralel hareket ettiğin, işbirliği yaptığın partiler, en az 32-33 kişi Meclis'te. 330 milletvekilini aşıyorsun. Mevcut anayasadaki cumhurbaşkanlığının görevini, sorumluluğunu, seçilme tarzını değiştir, kafandaki başkanlık sistemine göre bir anayasa yap, ondan sonra ister bağdaş kur, ister ayak üstüne ayak at, başkanlığı nasıl yapacağını anlat. Ama şimdi sayın başbakan anayasa suçu işliyorsun. Bugün burada sessiz kalınıyor ama günü saati geldiğinde 'artık yeter bizim oğlan' dendiğinde ne yapacaksın? Bunları da düşünmek lazım.

  MHP, İHSANOĞLU'NA DESTEĞİNİ VERDİ

  17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetten aklanmayan, paklanmayan bir Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamaz. Olmaması gerekir. Çık yargının önüne aklan, paklan, temizlen, her türlü iftiranın yapıldığını ispat et, gel bu milletin başına geç. Bu milet sana saygı duysun. Yargıçları sürerek bu yol olmaz. Recep Tayyip Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmaz, olmamalı. Ama devlet de başsız kalamaz. 12 partinin bir araya gelişiyle Ekmeleddin İhsanoğlu aday olmuştur. MHP Ekmeleddin İhsanoğlu'na desteğini vermiştir."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir