Euro
10.0691
-0.67%
Dolar
8.4533
-1.11%
Altın
497.63
0.18%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
335.403
-2.66%
28ºC
İstanbul
Açık 28 C

  Devlet Bahçeli'nin Samsun mitingi konuşması

  MHP Lideri Devlet Bahçeli Samsun'un Bafra ilçesinde halka hitap etti.
  • 10.03.2014 - 11:18
  Devlet Bahçeli'nin Samsun mitingi konuşması

  Devlet Bahçeli nin Samsun mitingi konuşması #1

  Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satır başları;

  'HİLELİ OYLAR, ÇALINAN OYLAR SEÇ,MLERE GÖLGE DÜŞÜRÜYOR'

  "30 Mart seçimleri Türkiye için bir dönüm noktası olmuştur. Sandıklarda çoğu zaman gerilimler olmaktadır. Sandıklarda çoğu zaman seçimi şaibe altına alabilecek davranışlar sergilenmektedir. Hileli oylar, çalınan oylar seçimlere gölge düşürmektedir. Seçim bitmesine rağmen tartışmalar devam etmekte, o ilçede veya ilde herhangi bir sosyal barışın sağlanması oldukça zor olmaktadır.

  'SANDIĞA ERKEN SAATLERDE GİDİN'

  Bu bakımdan Milliyetçi Hareket Partisi'nin ilçe teşkilatı tarafından görevlendirilmiş olan dava arkadaşlarıma sesleniyorum. Sandık görevlisi iseniz bu görevin şuurunda olun. Sandığa erken saatlerde gidin. Görevinizin başında bulunun ve geleni güler yüzle karşılayın, herkese yardımcı olun, hangi partiden olursa olsun. Bildik veya tanıdık kim varsa, hepsine güler yüz gösterin. Oy vermelerini sağlayın, kolaylıklar gösterin ama sayım saatine kadar sandığın başından ayrılmayın.

  'AKŞAMA KADAR ÇAYLA VAKİT GEÇİRDİKLERİMİZ OLUYOR'

  Burda oturuyoruz, biraz da gelen giden azaldı, hal böyle olunca şu aşağıda bir kahvehane var oraya gideyim çay içeyim deyip akşama kadar çayla vakit geçirdiklerimiz oluyor. O zaman da zaten yapan yapıyor. Sonra da vah seçimi yine kaybettik, çok az oyla kaybettik ya da kazandık çok az oyla kazandık gibi sözler konuşulmaya başlanıyor. Çünkü bir ilkokulu düşünün, 24 sandık var, sandığın bir tanesinde A partisi 11 oy almış. Eğer siz orada bulunmuyor, diğer partilerden de görevliler yok ise birisi o 11'in sağına veya soluna 1 koyduğu zaman oyda zıplama oluyor, 111 oluyor oy. Ondan sonra da bu seçimi etkiliyor. Bu birkaç sandıkta olduğu zaman vay halimize. Zaten böyle kolaylıkla hile ile çalarak iktidar olanlar veya belediye başkanı olanlar mutlaka hileyi ve çalıntıyı kendine alışkanlık haline getiriyor, vatandaşı görmüyor. O sebepten dolayı da çok büyük sıkıntılarla toplumumuz karşı karşıya kalıyor.

  'HİÇBİR HİZMET OLMADI DEMEK DOĞRU OLMAZ'

  AK Parti yasamada sayısal olarak milletvekilliği kendisinde bulunduğu için etkin olmuştur. Yasamada etki yürütmenin de yani hükümetin de kendisi tarafından kurulmasını gerektirmektedir ve dolayısıyla anayasamıza göre kuvvetler ayrılığının yasama ve yürütmede, sayın Recep Tayyip Erdoğan bir etkinlik, bir denetim sağlamıştır. Bununla yetinerek bağımsız yargıyı sarsmadan, bağımsız yargıyı oynamadan, onu yıpratmadan, itibarsızlaştırmadan devam etmiş olsaydı Meclis'teki çoğunluğu ve tek başına hükümeti bu millete yapılabilecek çok büyük hizmetleri gerçekleştirebilirdi. Hiçbir hizmet olmadı demek doğru olmaz ancak milletimizin sorunlarını çözmek için, yıllardır tek başına bir iktidarı umutlayan bir ülkede yoksulluğun, işsizliğin, kimsesizliğin, esnafın, çiftçinin sorunlarının çözüleceği beklentisi karşılık bulamamıştır.

  'HER GÜN KENDİNDEN BAHSEDİYOR'

  Adalet ve Kalkınma Partisi bu yılları heba etmiştir. Ancak sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ne olduysa oldu, nerenin telkini altında kaldıysa kaldı. Yasama ve yürütmedeki kuvvetler ayrılığının ikisine sahip olmasından yetinmedi, bir güç alanı yaratmak, daha güçlü olmak, 'ben ben' demek, tek adama doğru heveslenmek gibi bir ihtirasa büründü. Medyanın bir kısmı, yeni bir iktidardır diye her iktidarla barışık olup çıkarlarını sağlayanlar, Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında toplandı. Recep Tayyip Erdoğan baktı ki medya tatlı, her gün kendinden bahsediyor, 'öyleyse bir miktar da ben oluşturayım' dedi. Sonra da bazılarını baskı altına alıp medya gücü de yaratmaya başladı. Yasama var, yürütme var, medya var, öyleyse yargıyı da ele geçirmesi gerekiyor"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir