Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.556
0.51%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Devlet Bahçeli'nin seçim çağrısı

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı seçimi ve Türkiye'nin geleceğine ilişkin hazırladığı görüş ve önerilerini gazetelere göndererek çağrıda bulundu.
  • 23.07.2014 - 11:37
  Devlet Bahçeli'nin seçim çağrısı

  Devlet Bahçeli nin seçim çağrısı #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı seçimi ve Türkiye'nin geleceğine ilişkin görüş ve önerilerinin yer aldığı "Türk Milletine Tarihi Görev Çağrısı" başlıklı konuşmasının CD'sini ve metnini, siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine, parti teşkilatına, televizyon ve gazetelerin genel yayın yönetmenlerine gönderdi.

  "TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÖLÜNMENİN EŞİĞİNDE"

  "Türk Milletine Tarihi Görev Çağrısı" başlığıyla gönderilen konuşmasında Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ağır tehditlerle boğuştuğunu belirterek, kardeşlik bağlarının baskı, şantaj ve hasmane muamelelerle yüz yüze olduğunu ifade etti. Milli kimliğin "bölücü ve yıkıcıların ortaklaşa tertip ettikleri linç kampanyasıyla karşı karşıya olduğunu" öne süren Bahçeli, "Türkiyemiz, 91 yıllık cumhuriyet tarihinin en acımasız zulmü, en kesif saldırısı, en vicdansız yönetimiyle yoğun bakıma alınmak ve bitkisel hayata girmek üzeredir. Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milletiyle bölünmenin eşiğinde, emperyalist komplo ve koronun kıskacındadır" görüşünü savundu.

  "ÇAĞRIMIZ 77 MİLYONUN TÜMÜNEDİR"

  Bahçeli, 29 Ekim 1923'ün "yeni Türkiye'nin miladı" olduğunu belirterek şunları kaydetti;

  "Çağrımız, milletimizin her ferdinedir. Çağrımız, 77 milyonun tümünedir. Çağrımız, kalbi vatan aşkıyla atan, gönlü bayrak sevdasıyla yanıp tutuşan herkesedir. Çağrımız, güzel ülkemin güzel insanlarınadır. Çağrımız, Türk siyasetinin güzide partilerine, sivil toplum kuruluşlarına, ekonomik ve sosyal hayatın saygın temsilcilerinedir. Geçmişte nasıl başarmışsak, geçmişte nasıl kötülüğü ve kötü niyetlileri def etmişsek yine yaparız, yine başarırız. Türk milleti, isterse Türkiyemiz tüm yüklerinden, tüm engellerinden, tüm bağlarından kurtulacaktır. Var olmak, tam bağımsız şekilde, ekonomik refahı, toplumsal dengeyi ve sosyal barışı temin ederek büyük ve kudretli ülke haline gelebilmek için aramızda yeşeren ayrık otlarının kökünü kurutmalıyız. Hep birlikte Türkiye'de buluşmalıyız. Hep beraber, Türk milletinin muazzam varlığında kucaklaşmalıyız. 10 Ağustos bunun için tarihi fırsattır. Her zaman olduğu gibi söz ve karar egemenliğin yegane sahibi aziz milletimizindir."

  Devlet Bahçeli nin seçim çağrısı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir