Petrol
107.85
-1.15%
Euro
17.6668
-0.90%
Dolar
16.6689
-1.28%
Altın
984.9
-0.73%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
352.358
-3.10%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C
  Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

  Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partsinin grup toplantısında partililere seslendi..
  • 28.02.2012 - 11:19

  Devlet Bahçeli nin son grup konuşması #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin, MHP'nin iktidar ortağı olduğu dönemde PKK terör örgütü yöneticileriyle görüşüldüğü ve MHP'li bakanlarında bilgisi dahilinde olduğu eleştirilerine yanıtı sert oldu: "Şimdi Başbakan ve arkadaşları su soruya cevap versinler; Kimdir bu MHP'li bakan? Eğer biraz gururunuz, ahlakınız varsa bunu açıklarsınız."

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 28 Şubat sürecini de "AKP zihniyeti bu dönemde filizlenmiştir. 28 Şubat'ın AKP sürümü olduğu açıktır. Olan Necmettin Erbakan ve çalışma arkadaşlarına olmuş, AKP'ye gün doğmuş, sözde mazlum görüntüleriyle kazançlı çıkmışlardır" sözleriyle değerlendirdi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

  HOCALI KATLİAMI

  Ermeni katliamıyla hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ermeni ölüm makinesi hiç yorulmamıştır. Hocalı Türk milletinin vicdanı ve dinmek bilmeyen feryadıdır.

  Hocalı kalp atışıdır. Hocalı onurdur, haysiyettir. Hocalı'da kan döken kişi bugün Ermenistan devletinin başındadır. AKP'nin kucak kucak olduğu kişi dikkat edin Hocalı'nın elebaşısıdır. Ülkeler sözde soykırım oyunlarını kabul ettirmekte, inkar edenlere ceza uygulayabilmektedir. Beklentimiz Fransa'nın yanlışının düzeltilmesi ve Sarkozy'nin dersini almasıdır.

  PARTİLERİMİZİN ÖNERİLERİ

  1- Ermenistan silahlı unsurları Karabağ'dan geri çekilmeli
  2- Yukarı Karabağ'ın işgalinden sonra gçömen vatandaşların evlerine kavuşması temin edilmelidir
  3- Yukarı Karabağ huzura ermeden hiçbirimize huzur ve rahat yüzü yoktur. Hocalı Türk'tür ve Türk kalacaktır.

  Türk milletinin ızdırapları kimsenin iştahını kabartmamalı, sevindirmemelidir. Demokratik kültürün yeterli geliştirilmemesi birçok gerilime neden olmuştur.

  Silahların gölgesi altında demokrasi askıya alınmış, millet iradesi hırpalanmıştır. Hepimizin kabul gördüğü bir gerçek ise demokrasinin yeri dolmaz bir olduğudur. Aziz milletimiz ne diyorsa geçerli olan odur.

  28 ŞUBAT POSTMODERN DARBE

  28 Şubat post modern darbesinin 15. yılında bu gerçekler konusunda bir kez daha düşünmek siyasi hayatımız için doğru olacaktır. Siyasi dışarıdan tanzim etmeye çalışanlar açıkça millet iradesine kast edenlerdir.

  AKP zihniyeti bu karanlık dönemde filizlenmiştir. Olan Necmettin Erbakan ve çalışma arkadaşlarına olmuştur. AKP'ye gün doğmuş, sözde mazlum görüntüleriyle kazançlı çıkmışlardır. 28 Şubat'ın AKP sürümü olduğu açıktır.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!..

  HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

  Devlet organları çıkmaz sürüklenmiş, hukuka pranga vurulmuştur. Hükümet kendi yanında olmayanları yaftalamıştır.

  AKP namlusu önüne gelene iftira atmış, pusu kurmuştur. İlk hedef olarak MHP'yi seçmiştir. AKP ve yanlı medya yalanlarına hız vermiştir. AKP'nin asılsız ve kifayetsiz iftiralarının başında İmralı canisiyle yapılan görüşmelerden MHP'li bir bakanın bilgi olduğu yer almaktadır.

  BAŞBAKAN CEVAP VERSİN

  Şimdi Başbakan ve arkadaşları su soruya cevap versinler; Kimdir bu MHP'li bakan? Eğer biraz gururunuz varsa bunu açıklarsınız.

  KEPAZELİKTİR

  İmralı canisini MHP'nin ismiyle birlikte anılması bile kepazeliktir. Biz ancak terörle mücadele eder, varımızı yoğumuzu ortaya dökeriz. Bunun aksine düşününler zavallıdırlar. Yapışık ikizler AKP ve BDP'nin aynı sözlerle bizi hedef almaları ortaklığını göstermektedir.

  Partimiz hakkında uydurulan yalanların gün gelecek mutlaka hesabını verecekler. AKP yeni anayasa hazırlığı kapsamında İmralı ile resmi temasta bulunmak amacıyla milletimize psikolojik baskı yapmaktadır. AKP Oslo görüşmelerini meşrulaştırmak için yeni bir strateji geliştirmektedir. Dün İmralı ile görüşmelerini inkar edenler, şimdi bunu yapmaktan utanç duymamaktadırlar

  YENİ EĞİTİM SİSTEMİ

  Eğitim yapısında bugün kademeleri itibariyle yeterli okullaşma sağlanamamış, insan ihtiyacı sağlanamamıştır. İktidar parti attığı her adımda yeni problemle oluşturmuştur. AKP döneminde eğitim sisteminde atılım yapılamadı, ilerlenme kaydedilemedi. Okullaşma oranı artırılamadı. Hükümetin günü kurtarmaya dönük, istismar dolu politikası eğitimi yap-boz tahtasına çevirdi. Milletçe yüksek hedefleri ulaşabilmemiz, eğitim sisteminin gelişmesiyle mümkün olacaktır. AKP'nin bir eğitim politikası, gelecekle ilgili bir hedefi bulunmamaktadır. Her bakanla birlikte eğitim sisteminin değişmesine dünyanın neresinde rastlanmaktadır

  İMAM HATİP LİSELİLER

  Tartışmaların İmam Hatip Liseleri ekseninde yapılması doğru değil. Bu ülkede imam hatiplerde okuyan evlatlarımızın hiç kimseden bir eksiklikleri bulunmamaktadır. Düz liselerde okuyanlar neyse, imam hatiplerde okuyan evlatlarımızda aynı değerdedir


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir