Euro
15.1126
-0.86%
Dolar
13.3197
-0.78%
Altın
786.9120
-1.11%
Borsa
2,051.10
0.44%
Bitcoin
565.205
-1.44%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C
  Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

  Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Meclis'te partisinin olağan grup toplantısında partililere seslendi.
  • 26.06.2012 - 11:09

  Devlet Bahçeli nin son grup konuşması #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, terörün çözümü konusunda peşmergenin ağzına baktığını ve en ufak beyanlarından bile medet umduğunu ileri süren Bahçeli, "Hatta Hükümet'in sulu gözlü üyesi, Başbakanlığa vekalet ettiği Yeşiltaş Karakol baskınından hemen sonra, TRT Şeş'in Soranice yayına başlaması vesilesiyle peşmergeyle programa katılmış ve birlikte kutlama yapmışlardır" şeklinde konuştu.

  "ALLAH'A ŞÜKÜR Kİ PEŞMERGE BİZE TEŞEKKÜR ETMEDİ"

  Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Her şeyden önce peşmerge ve onun gibi düşünen terör zebanileri bilmelidir ki son yurdumuzda yaşayan muazzam beşeri kıymetin ismi Türk milleti olup, aramızda başkaca bir millet kesinlikle söz konusu değildir. Peşmerge reisinin sözde çözümden yana tavır alanlara teşekkür etmesi bir başka ilginç durumu ortaya çıkarmıştır. Allah'a hamdolsun ki, peşmerge bize teşekkür etmemiş ve bizi övmemiştir. Bu durum bile başlı başına ne kadar doğru ve haklı olduğumuzun bir kanıtı ve belirtisidir. Zira peşmergenin bize yönelik teşekkürü şöyle dursun, iması dahi 43 yıllık şerefli tarihimizi yok saymak, ilkelerimizi çiğnemek anlamına gelecektir ki, bunu da inşallah dünya gözüyle kimse göremeyecektir. Bize göre, Kandil yerle bir edilmeden, 4 Ekim 2011 tarihli grup toplantısında söylediğim gibi, Kandil'in tepesine Türk bayrağı dikilmeden terörün sonlanması mümkün değildir. Bu tarihi görev sınır ötesi hareket izni elinde bulunan AKP Hükümeti'nin omuzlarındadır. Türk milletinin kendisine tehdit oluşturan neresi olursa olsun buralara girmesi ve hakkından gelmesi en tabii hakkı ve yetkisi dahilindedir. Bunun için Türk devleti kimseden icazet alacak değildir. Hele hele okyanus ötesinden izin alma iması dahi bizim tarihi birikimimiz ve millet gerçeğimizle asla bağdaşmamaktadır."

  OKYANUS ÖTESİNE MESAJ

  Kandil'in görevlendirilmiş ajanı ikili oynamaktadır. Kandil'in tepesine Türk bayrağı dikilmedikçe PKK bitirilemez. Bu yetki AK Parti Hükümeti'nindir. Bunun için Türk milletinden icazet alacak değildir. Hele hele okyanus ötesinden icazet alması söz konusu olamaz.

  PKK SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

  Bahçeli, bölücü teröre karşı çözüm olarak sunacağı bazı öneriler bulunduğunu belirterek, "Hükümet'in Meclis'ten aldığı sınır ötesi harekat iznini devreye sokarak, Kandil'i dümdüz etmesi gerektiğini" söyledi.

  "PKK terör örgütü, ön şartsız ve hiçbir mazeret ileri sürmeden silahlarını bırakmalı ve teslim olmalıdır veya militanlar son ferdine kadar teslim alınmalıdır" ifadesini kullanan Bahçeli, önerilerini şöyle sıraladı:

  TERÖRE KARŞI 9 ÇÖZÜM

  "Silahları ağır, sayıları fazla" ifadeleriyle bölücü terör saldırılarına teslim olanlar, yangının gittikçe büyüdüğünü görmeli ve Kandil'de tufan gibi esecek cesaret ve iradeyi bir an önce göstermelidir.

  Bu aşamada bölücü teröre karşı çözüm olarak sunacağım öneriler şimdilik şu ana başlıklardan ibaret olacaktır:

  1- Hükümet Meclis'ten aldığı sınır ötesi harekât iznini devreye sokmalı ve Kandil'i dümdüz etmelidir.

  2- PKK terör örgütü ön şartsız ve hiçbir mazeret ileri sürmeden silahlarını bırakmalı ve teslim olmalıdır.

  Veya militanlar son ferdine kadar teslim alınmalıdır.

  3- Türk adaleti bölücü örgüt üyeleri hakkında gereğini yapmalı ve PKK'lılar verilecek cezaları çekmelidir.

  4- KCK davasıyla birleştirilerek kapsamlı ve çok yönlü bir bölücülük soruşturması açılmalıdır.

  5- Kürt kökenli kardeşlerimiz kesinlikle terör örgütüyle ilişkilendirilmemeli, bireysel nitelikli haklarıyla ilgili çalışma ve girişimler ülkemizin diğer yörelerinde olduğu gibi hayata geçirilmelidir.

  6- Türk kimliğinin birleştirici, kapsayıcı ve yapıştırıcı özelliğine sahip çıkılmalı, Türkiyelilik zırvasından vazgeçilmelidir.

  7- Doğu ve Güneydoğu'nun sosyo ekonomik ölçekteki kalkınması için hemen harekete geçilmeli, Kürt kökenli kardeşlerimizin işsizlik ve yoksulluk sorunları kökünden bitirilmelidir.

  8- Irak merkezi yönetimi kendi topraklarındaki terör yuvalarını ya def etmeli ya da Türkiye'nin müdahalesine saygı göstermelidir.

  9- Üçlü mekanizmalarla vakit kaybedilmemeli, ABD'den insansız hava araçları değil, kararlı ve sonuç alıcı hamleler talep edilmeli ve bu konuda tavizsiz olunmalıdır.

  Ve analarımızın gözyaşı ancak bunları hayata geçirerek dinebilecek ve dökülen kanların hesabı bu yollarla sorulabilecektir.


  Görüş Bildir