Euro
10.1755
0.14%
Dolar
8.6612
-0.04%
Altın
491.51
-0.02%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
381.320
-7.40%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
  • 27.11.2012 - 10:13
  Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

  Devlet Bahçeli nin son grup konuşması #1

  Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.

  İşte Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları;

  Merhamet adaletin hakim olduğu yüce dinimizde aramızda örmeye çalışılan duvarları yıkmalıyız. Ülkemiz 10 yıldır bocalamakta ve bunalmaktadır. Türkiye her alanda yorulmuştur ve savrulmuştur. Geldiğimiz bugünkü aşama iç açıcı ve umut verici değildir. Ahlaki gerileme fazlasıyla ilerlemiştir.

  ANADİLDE SAVUNMA

  AKP'nin yanlışları bir bir acı meyvasını vermiştir. AKP bölücülerin oyuncağı haline gelmiş. PKK AKP'den ne istediyse almıştır. PKK sözde Kürt sorununun kabul edilmesini istemiş ve amacına ulaşmıştır.

  PKK devlet eliyle anadilde televizyon kanalı açılmasını sağlamıştır. Ana dilde savunma için bastırmış ve istediğini almıştır. PKK İMralı'nın tecridinin düzelmesini istemiş ve tehditler işe yaramıştır.

  ERDOĞAN NE YAPMAK İSTEMEKTEDİR?

  Büyükşehir tasarısı, valilerin seçimle iş başa gelmesi, bu konuda Başbakan Erdoğan'ın yaklaşımları PKK'ya yıldızlı cevaptır. Bundan sonra Türk milletinin geleceği de oylanacak mıdır, Erdoğan ne yapmak istemektedir. Valilerin seçimle iş başı gelme düşüncesi aynı tornadan çıkmış düşüncelerdir.

  BAŞKANLIK SİSTEMİ

  Halkımızın yüzde 60'ı başkanlık sistemine karşıdır. Böylesi sivrilikleri ortaya çıkarmak için şayet Başbakan'ın aklından zoru yoksa, dış güçlerden kuvvet aldığı aşikardır. Başbakan Erdoğan ağzından baklayı daha ıslatmadan çıkarmalıdır.
  Gidilen yol doğru değildir. Bu gidişat olumlu sonuçlar doğurmayacaktır.

  MHP'NİN DE BİR BİLDİĞİ VARDIR

  MHP'yi es geçenler, yok farz edenler neleri göze alacağımızı tahmin bile edemezler. Yüce Allahın bir adaleti var, MHP'nin de bir bildiği vardır.

  Başbakan Erdoğan şiiri seviyor. Ona Ömer Hayyam'ın dizeleriyle seslenmek istiyorum;

  "Niceleri geldi,neler istediler
  Sonunda dünyayı bırakıp gittiler
  Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi?
  O gidenler de senin gibiydiler"

  Erdoğan'dan Gazze'ye gösterdiği hassasiyeti Kerkük içinde göstermesini istiyoruz. Bilinmelidir ki Kerkük ağlarsa Türklük ağlar.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir