Petrol
92.83
0.53%
Euro
18.268
0.12%
Dolar
17.9525
0.22%
Altın
1.024
0.29%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
433.837
-0.44%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C
  Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

  Devlet Bahçeli'nin son grup konuşması

  MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
  • 12.03.2013 - 10:58

  Devlet Bahçeli nin son grup konuşması #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında, terör sorunu çözüm sürecinde partisinin kaygılarını ve izleyecekleri yolu kamuoyuyla paylaştı.

  MİT'İN DEVREDEN ÇIKMASINI SAĞLAYACAKLAR

  Bahçeli, Öcalan'ın muhataplarına iletilmek üzere, İmralı'ya giden ikinci heyete verdiği üç mektubun, BDP, Kandil ve Avrupa'ya ulaştırıldığını söyledi. Öcalan'ın söz konusu mektuplarda, 15 Ağustos 2009 tarihinde deklare ettiği yol haritalarını kısaltarak yeniden hazırladığını ve üç aşamalı sözde çözüm önerilerinin 21 Mart 2013 tahine kadar hayat geçirilmesini beyan ettiğini belirten Bahçeli, "Bölücübaşı ve örgütü aradıkları fırsatları bulduklarından dolayı müzakerelerin yönünü belirtmekten ve sözde çözüm süreci isimli çöküş pazarlıklarının seyrini tayin etmek için her kozu kullanmaktan geri durmayacaktır. Bundan sonraki ilk aşamada, bölücü terör örgütü ve canibaşının MİT'in devreden çıkması için bastıracaklarını ve sözüm ona siyasal aktörlerin sürece girmesini dayatacakları beklenmektedir" dedi.

  ÇÖKÜŞ VE ÇÖZÜLÜŞ SÜRECİ

  PKK'nın direkt olarak sanal çözüm sürecine girebilmesi için AK Parti üzerinde yoğun kulis faaliyeti yürütülmesinin sürpriz olmayacağını kaydeden Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti: "Görüşmelerle iyice olgunlaşan ve alıp verme üzerine yaslanan doğrudan müzakereler bir genle çıkmazsa ivme olacak, parlamento içerisinden heyetler oluşturulması AK Parti zihniyetinin bastırmasıyla gerçekleşebilecektir. Yürütülen pazarlıkların bir ucunda teröristbaşı bulunurken, diğer ucunda heyecanla yerini sağlamlaştıran Başbakan Erdoğan, Türkiye ve Türk milletini, bölünmenin ve paylaşmanın karanlık labirentine çekecektir. Bize göre tam bir çöküş ve çözülüş olan süreç içinde, yabancı ülkelerin, bölgesel unsurların etkin ve yönlendirici bir pozisyonla müdahil olacakları göz önüne alındığında, Türkiye'nin çok bilinmeyenli bir kördüğüm içine kıstırılacağı şimdiden görülmelidir. Bu şartlar altında PKK'nın silah bırakması, Başbakan'ın deyimiyle silahlarını gömmesi imkansızdır. AK Parti bu gidişle ateşkese razı olacak ve PKK terör örgütü iktidarı tümüyle avucunun içine alacaktır. Bugünkü müsait ortam içinde BDP'liler çıldırmış gibi konuşmakta, yağma mala konmuş sıkılmaz, utanmaz ve arlanmaz güruh gibi hareket etmeyi mubah saymaktadır. İyice zıvanadan çıkan bu bölücü kadronun bildik üsluplarını korkusuzca kullandığı görülmektedir."

  Devlet Bahçeli'nin Kaçırılan görevliler açıklaması

  Devlet Bahçeli nin son grup konuşması #2

  "İMRALI TUTANAKLARI"

  Başbakanın dünkü sözlerine aldırmadan sanki hiçbir şey olmamış gibi önüne baktığını, karanlıkta ıslık çalan korkak bir ruh haliyle PKK-BDP ve İmralı diklenmelerini sünger gibi emdiğini önü süren Bahçeli, "Bir gazeteye sızan İmralı canisinin beyanatlarını kim yada kimler tarafından edildiğini manidar şekilde kafaya takan Başbakan, gerçek faili görmezden gelmeyi var gücüyle sürdürmektedir. Halbuki, İmralı canisinin açıklamaları her şeyi gözler önüne sermekte, PKK'nın niyetlerini ve taleplerindeki tavizsizliği tüm hatlarıyla ifşa etmektedir. Ancak Başbakan hala 'Açıklayın, yoksa ben açıklarım' diyerek BDP'ye sözüm ona tehditler savurmaktadır. Anlaşılan sızıntının ihalesi BDP'deki çaycı, fotokopici ve odacıların üzerine kalacak, bu şekilde çıkma bir kurban ve kurbanlar listesi sus payı olarak AK Parti'ye iletilecektir. Başbakan Erdoğan da mutlu olacak, gönül huzuruyla süreç delinen milleti süründürme pespayeliğine artan bir şevkle devam edecektir" diye konuştu.

  Bahçeli açıklamalarına şöyle devam etti:

  "HANGİ BAŞBAKAN'A GÜVENELİM?"

  "Başbakan Erdoğan katıldığı her programda her ziyarette yaptığı her konuşmada İmralı canisinin beyanetlerini kastederek yalana itibar edilmemesini istemektedir. Güven beklemektedir. Kısa süre önce BDP'lilerin dokunulmazlıklarını kaldırmak isteyen mi yoksa BDP'lilerle yapışık ikiz olan Başbakan'a mı güvenilmelidir.

  Teröristbaşını kastederek "Ben olsam asardım" diyen başbakana mı yoksa görüşmeleri başlatan başbakana mı güvenilmelidir?

  "PEYGAMBERİMİZ DEMİŞTİR Kİ..."

  Erdoğan'ın şuursuzluğu zihni bulanıklığı ülke yönetimi ehliyeti bitmiştir. Peygamberimiz demiştir ki 'Kıyamette 3 grup insanla konuşulmaz. Yalan söyleyen, hileye başvuran ve halkına zulmedenlerdir.' Görülen o ki Başbakan'ın işi zorlaşmıştır.

  "ÖCALAN GELİP MECLİS'TE KONUŞSUN"

  Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısının ardından gazetecilerin sorusunu yanıtladı. Bazı internet sitelerinde, "Öcalan'ın 21 Mart'ta, Nevruz'da Diyarbakır'da ses ve görüntüyle barış çağrısı yapacağı" yönünde haberlerin hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Bunu düşünmek bile büyük bir hatadır. O zaman İmralı'da kalmasının bir anlamı kalmamıştır. Sayın Başbakan bu fırsatları bu caniye tanıyorsa Meclis'e getirsin kürsüde de bir konuştursun. Obama gibi o da konuşsun" yanıtını verdi.

  Başbakan'ın rahatsızlığı nedeniyle Ak Parti grup toplantısının iptal edildiğinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Büyük geçmiş olsun" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir