Euro
15.2087
0.43%
Dolar
13.4124
0.27%
Altın
791.0290
0.13%
Borsa
2,011.34
-0.14%
Bitcoin
527.262
-7.08%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Devletin zirvesi Gaziantep'te buluşacak

  Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli Gaziantep'te buluşacak
  • 22.08.2012 - 08:39
  Devletin zirvesi Gaziantep'te buluşacak

  Devletin zirvesi Gaziantep te buluşacak #1

  Türkiye'nin gündemi terör. CHP, terörü görüşmek üzere gecen hafta TBMM'yi toplantıya çağırmıştı. Ancak AK Parti ve MHP bu çağrıya 'hayır' deyince, TBMM toplantı için yeterli sayıyı bulamadı. Dolayısıyla TBMM'de temsil edilen üç büyük partinin lideri, TBMM'de buluşamadı.

  GAZİANTEP'TE BULUŞACAKLAR

  Ancak şimdi bir başka terör olayı, bayramın ikinci günü Gaziantep'teki terör saldırısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi biraraya getirecek; Üç lider, dün Gaziantep'teki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin cenaze törenlerine katılacaklar.

  Bayramı Ankara'da geçiren MHP Lideri Bahçeli'nin Gaziantep'e gitmesi bekleniyor.

  Bayramda Rize'de olan CHP lideri Kılıçdaroğlu ise sabah erkenden Antep'e gidecek.

  Başbakan Erdoğan'ın da yine sabah Gaziantep'e giderek, cenaze törenine katılacağı açıklandı. Erdoğan, Gaziantep'tekinin ardından, bir başka ilde, bir başka cenazeye daha katılacak; Antep'ten Rize'ye, memleketine geçecek olan Erdoğan, burada dün vefat eden teyzesi Meliha Er'in cenaze töreninde de hazır bulunacak.

  DEVLETİN ZİRVESİ ORADA OLACAK

  Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de yarın yapılacak cenaze törenine katılacağı bildirildi.

  Cumhurbaşkanı Gül ve üç liderin dışında halen Gaziantep'te bulunan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Ak Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in dışında hükümetten birçok bakan, iktidar ve muhalefet partilerinden de çok sayıda milletvekilinin yarınki cenazeye katılmaları bekleniyor.


  Görüş Bildir