Euro
9.4407
1.12%
Dolar
7.8804
0.7%
Altın
454.55
1.69%
Borsa
1.301
1.38%
Bitcoin
152.735
5.77%
7ºC
İstanbul
Yağmur 7 C

  Devletin zirvesini buluşturan resepsiyonun ayrıntıları

  TBMM’nin 24. Dönem 4. Yasama Yılı Açılış Resepsiyonu TBMM Tören Salonu’nda yapıldı.
  • 02.10.2013 - 03:32
  Devletin zirvesini buluşturan resepsiyonun ayrıntıları

  Devletin zirvesini buluşturan resepsiyonun ayrıntıları #1

  TBMM tören salonundaki resepsiyon saat 19:00'da başladı. 

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşleriyle birlikte resepsiyona katıldı. Resepsiyona ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'de kısa süreliğine katıldı.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  Başbakan: 'Muhalefet kötümserlik hastalığına tutuldu'

  BARDAĞIN BOŞ TARAFINI GÖRMEYİN

  Başbakan BDP'li Sırrı Sakık ve Hasip Kaplan ile ayaküstü sohbet etti. Başbakan Erdoğan Demokratikleşme Paketiyle ilgili olarak BDP'li vekillere, "bardağın boş tarafını görmeyin" dedi. Bunun üzerine BDP'li Kaplan'da, "Bardağın dolu tarafınıda görüyoruz ama eksik tarafınıda dile getiriyoruz, beklentilerimiz daha büyüktü herkes eve dönecek diye bekliyorduk" diye konuştu. Daha sonra Erdoğan, Önümüzde ki günlerde yeni paketler olacağını bunun bir başlangıç olduğunu söyledi. 

  MECLİSTE NEDEN OLMASIN

  Resepsiyona katılan MHP lideri Devlet Bahçeli'ye sorulan kamuda başörtüsü ile ilgili soruya Bahçeli, "Tartışma bitmiş vaziyette... Köşk'te var. Başbakanlıkta var. Meclis'te niye olmasın?" dedi.

  TSK EN ŞEFFAF DÖNEMİNİ YAŞIYOR

  Kuvvet komutanlarının tamamının eşleriyle katıldığı resepsiyona Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in eşinin rahatsızlığı nedeniyle tek başına geldiği görüldü. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, "TSK'nın en şeffaf dönemini yaşıyoruz." dİyen Orgeneral Özel, "En ufak bir durumda, gelişmede kamuoyunu bilgilendiriyoruz" dedi. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir