DGP'den ilk istifa eden isim Fevzi Bubilik oldu

bal

Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen ve AK Parti'den isitifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal'ın önderliğinde kurulan Demokratik Gelişim Partisi'nden ilk istifa Fevzi Bubilik'ten geldi.

İLK TOPLANTIDA EMRİVAKİ YAPILDI

Stargazete.com'un haberine göre, ilk etapta İdris Bal'a parti ile alakalı bazı tereddütleri olduğunu söylediğini ve partinin bir grup endeksli olmayacağına dair garanti aldığını belirten Bubilik, daha birinci toplantıda bir emrivaki ile karşılaştıklarını ifade etti.

İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURDU

Başkanlık Divanı'nı oluşturma konusunda itiraz ettiğini söyleyen Fevzi Bubilik, toplantıda yaptığı itiraz sonrasında İşadamı Kani Kudu ile tartıştıklarını ve Kudu'nun kendisine 'fitneci' diyerek hakaret ettiğini ifade etti. Parti ile ilgili bir takım kararların oldu bittiye getirilerek alındığını ve partide demokrat bir ortam olmadığını söyleyen Fevzi Bubilik, sonrasında istifa ettiğini belirtti.

Demokratik Gelişim Partisi kuruldu İZLE

"KURUCULAR KURULU'NUN TAMAMI OLUŞMADAN KARAR ALAMAZSIN"

"Daha Kurucular Kurulu'nun tamamı oluşmadan karar alamazsınız, bu demokratik olmaz" diyen Fevzi Bubilik, parti toplantısındaki tavrın ve tutumun iyi olmadığını ve İdris Bal'ın ötesinde partiye etki eden bir gücün olduğunu iddia etti. İdris Bal'ı yakın bir zamanda tanıdığını ifade eden Fevzi Bubilik, Bal'la bir sorunu olmadığını buna rağmen Bal'ın gücünün yetmediği bir takım şeylerin olduğuna üzülerek şahit olduğunu dile getirdi.

Demokratik Gelişim Partisi kuruldu haberiDGP'den ilk istifa eden isim Fevzi Bubilik oldu