Euro
15.3330
0.10%
Dolar
13.5371
0.06%
Altın
788.4410
-0.13%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
578.894
0.58%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Dışişleri'nden İran basınına yalanlama

  Dışişleri Bakanlığı, iddiaları yalanladı.
  • 26.10.2012 - 10:42
  Dışişleri'nden İran basınına yalanlama

  Dışişleri nden İran basınına yalanlama #1

  Dışişleri Bakanlığı, Bakan Ahmet Davutoğlu'nun Yemen ziyareti sırasında Özgür Suriye Ordusu için bu ülkeden üs ve silah temini talep ettiği yönündeki iddiaları yalanladı.

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun Yemen ziyaretine ilişkin İran Fars Haber Ajansı'nda yer alan haberle ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

  Ünal, Davutoğlu'nun 20-21 Ekim'de gerçekleştirdiği Yemen ziyaretinin, tamamen bu ülkeyle ikili ilişkilerin geliştirilmesine ve ulusal diyalog süreci çerçevesinde Yemen halkının bütün kesimlerini temsil eden siyasi liderlerle ayrım gözetmeksizin yapılan temaslara ayrıldığını söyledi.

  "SÖZ KONUSU HABER KESİNLİKLE GERÇEK DIŞI"

  "Yemen'deki demokratik siyasi geçiş sürecine desteğimizin ifade edilmesine imkan vermiş olan bu ziyarette başka herhangi bir amaç söz konusu olmamıştır" diyen Ünal, Fars Haber Ajansı'nda yer alan haberin kesinlikle gerçek dışı olduğunu kaydetti. Ünal, şunları belirtti:

  "Evvelce de yaptığı yayınlarda yönlendirici eğilimleri görülen yabancı bir haber ajansında, söz konusu ziyaret sırasında Suriye bağlamında tarafımızdan başka taleplerde bulunulduğu ileri sürülmüştür. Söz konusu haber kesinlikle gerçek dışıdır. Habercilik dışındaki bu tür yayıncılık anlayışını şiddetle kınıyoruz. Kamuoylarını yönlendirme amacı taşıyan bu gibi haberlerin değerlendirilmesinde bölge ve uluslararası kamuoyunu dikkatli olmaya davet ediyoruz."


  Görüş Bildir