Euro
10.3277
0.09%
Dolar
8.8168
-0.01%
Altın
496.45
0.05%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
377.634
-3.73%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Dışişlerinden Küba halkına 'Fidel Castro' mesajı

  Dışişleri Bakanlığı, Küba devriminin lideri Fidel Castro'nun vefatı nedeniyle ailesine ve Küba halkına taziye mesajı yayımladı.
  • 26.11.2016 - 16:21
  Dışişlerinden Küba halkına 'Fidel Castro' mesajı

  ASDBSDFVGB

  Dışişleri Bakanlığı, Küba devriminin lideri Fidel Castro'nun vefatı nedeniyle ailesine ve Küba halkına taziye mesajı yayımladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Küba devriminin efsanevi lideri Fidel Castro'nun ölümünün büyük üzüntüyle karşılandığı belirtildi.

  "YOL GÖSTERİCİ İDEALLERİ MİRAS BIRAKMIŞTIR"

  Açıklamada, "Siyasi tarihe derin izler bırakan ve ülkesinde sağlıktan eğitime, sanattan bilime pek çok alanda köklü reformlar gerçekleştiren Fidel Castro, Küba'daki genç kuşaklara yol gösterecek değerleri ve idealleri miras bırakmıştır." değerlendirmesinde bulunuldu. Castro'nun hayatını adadığı mücadelenin sadece Küba'da değil tüm dünyada yankı bulduğu kaydedilen açıklamada, Castro'nun farklı siyasi kamplarda dahi saygınlık uyandırdığı vurgulandı.

  AİLESİ VE DOST KÜBA HALKINA TAZİYE

  Açıklamada, Castro ile ilgili şunlar kaydedildi: "Küresel adaletsizliğe karşı çıkmış, daha eşitlikçi ve dayanışmacı bir dünya kurulması için çalışmıştır. 'Başka türlü bir dünya mümkündür' sözleri de, hangi siyasi görüşten olursa olsun, bugün Latin Amerika'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Afrika'ya, milyarlarca insanın ortak özlemini yansıtmaktadır." Habitat toplantısı için 1996 yılında İstanbul'a gelen Fidel Castro'ya halkın gösterdiği ilgi ve sevginin hala hatırlandığının altı çizilen açıklamada, "Fidel Castro'nun ailesine ve dost Küba halkına taziyelerimizi sunuyoruz." ifadesine yer verildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir