Euro
10.3706
0.5%
Dolar
8.8686
0.58%
Altın
495.52
-0.14%
Borsa
1.384
-0.57%
Bitcoin
370.002
-3.04%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  DP lideri Zeybek kongrede aday olmayacak

  DP Genel Başkanı Zeybek, olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıkladı.
  • 25.04.2012 - 18:08
  DP lideri Zeybek kongrede aday olmayacak

  DP lideri Zeybek kongrede aday olmayacak #1

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, partisinin 6 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek 8. olağanüstü kongrede genel başkanlığa aday olmayacağını bildirdi.

  DP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, Zeybek'in bugün gerçekleştirilen, il başkanları toplantısında konuştuğu belirtildi.

  ZEYBEY'TEN ÖNEMLİ KARAR

  Konuşmasında, 15 Ocak 2011 tarihinde DP Genel Başkanlığı'na seçildiğini anımsatan Zeybek, elinden gelen gayreti gösterdiğini ancak iktidarın kendisinden telaşlandığını ve kuşatma altına aldığını savundu.

  İktidar partisinin Türkiye'ye büyük zararlar verdiğini ileri süren Zeybek, şunları kaydetti:

  ''Türkiye, Türkiye olmaktan çıkacak. Tehlike yakın ve büyüktür. Bir müddet önce bir karara vardım. 'Bana karşı yöneltilen, bana karşı kurulan bu karartma ve yok gösterme faaliyetlerinden ötürü acaba partiye de zarar mı veriyorum' diye bir duyguya kapıldım. Sonra gözüme kestirdiklerime hissettirmeden fırsatlar da verdim. Ben bir karar verdim. Bu karar şudur; önümüzdeki 6 Mayıs Pazar günü yapılacak olan genel kurulda genel başkan adayı olmamaya ama partimde devam etmeye, partime hizmet etmeye ve benim enerjimden, benim kültürümden ve hitabetimden, benim inançlılığımdan yararlanmak isteyen varsa yeni oluşumda, yeni yönetimde eğer aynı bilinci görürsem; Atatürk çizgisinde, milli değerlere bağlı, manevi değerlere saygılı, insani değerlere açık, bilgi çağını esas alarak kök değerlerden kopmadan, bilgi çağının üreticisi olmaya doğru yürüyen bir yönetim gördüğüm zaman ben her şeyimle hazırım. Benimle çalışan bütün arkadaşlarıma, bize oy verenlere ve vermeyenlere hepsine teşekkür ederim.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir