Petrol
95.72
2.21%
Euro
18.4342
0.86%
Dolar
18.1047
0.87%
Altın
1.027
0.99%
Borsa
2991
0.37%
Bitcoin
428.636
0.27%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Edoğan İlk Ray Kaynağı töreninde konuştu

  Başbakan Recep Tayyip Edoğan İlk Ray Kaynağı töreninde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.
  • 14.01.2012 - 13:57
  Edoğan İlk Ray Kaynağı töreninde konuştu

  Edoğan İlk Ray Kaynağı töreninde konuştu #1

  Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na sert çıkıştı.

  "HUKUK ÇERÇEVESİNDE ADIMLARI ATACAĞIZ"

  Törende konuşan Başbakan Erdoğan, dün yapılan KCK operasyonuna ilişkin yöneltilen eleştirilere sert yanıt verdi. "Bu ülkede teröre bulaşan, terörün içinde olan, teröre yataklık yapan kim olursa olsun, yasaları çiğneyen kim olursa olsun bütün bunlara karşı biz güvenlik güçleri olarak yargının vermiş olduğu kararlara uygun şekilde hukuk çerçevesi içinde bu adımları atacağız" diye konuşan Erdoğan,"Sümen altı etmeyeceğiz geçmişte olduğu gibi" dedi.

  "YER ALTINDA İŞ YAPARSANIZ TABİKİ YARGI KARŞINIZDA OLACAK"

  Terörle mücadelenin kararlı bir şekilde sonuna kadar yürütüleceğini belirten Başbakan Erdoğan, "İllegaliteye asla ülkemizde yer olmayacak. Biz herşeyi yerin üstünde görmek istiyoruz. Demokratik sisteme inanıyorlarsa, çalışmalarını parlamentonun içinde hukuk çerçevesinde yürütmeliler. Yer altından bu işleri yürütmeye çalışırsanız karşınızda tabi ki bu ülkenin yargısını, güvenlik güçlerini bulacaksınız,. Bu mücadeleyi sonuna kadar kararlı şekilde yürütmeye mecburuz. Milletimizin huzuru bunu gerektirmeketdir. Bu adımları atacağız. Biz 9 yıl boyunca çıtaya yükselterek bu günlere ulaştık. Bu çıtanan aşağı düşmesine, çekilmesine asla izin vermeyiz. Münferit bazı hadiselerden yola çıkıp, o hadiseleri de olduğundan farklı yorumlayıp karamsar senoryalar üretenlerin hayallare boşa çıkacaktır" şeklinde konuştu.

  KILIÇDAROĞLU'NA 'FEZLEKE' ELEŞTİRİSİ

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan fezlekeye de değinen Başbakan Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti; "Biz 9 yıl boyunca çıtayı hep yükselterek devam ettik bugün bunun aşşağı çekilmesine asla ve asla izin vermeyiz. Bakıyorsunuz birtane fezleke ile kahramanlık taslayanlar var halbuki hakkında 13 tane ayrı fezleke var bundan önce neden böyle kahramanlık ortaya koymuyordun da şimdi böyle şeyler yapıyorsun? Ve bakıyorsunuz hemen kendi partilerinin içinde ki sıkıntıyı acaba böyle bir senaryoyla toparlayabilirmiyiz düşüncesiyle yola koyuluyorsunuz. Herhalde bunların içinde hukuktan nasibini almışlarda yok, dokunulmazlığın kaldırılmasıyla alakalı bir fezleke olması lazım sizin hepiniz hakkında mı fezleke var? Mesele ne? Mesele şov, Silivri'de tiyatro yok, tiyatro anamuhalefetin grubunun içinde ve bütün aktörler orada, aramadığınız kadar şovmen var. Bunu da milletimizin bilmesi lazım."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir