Petrol
111.33
0.58%
Euro
17.47
1.00%
Dolar
16.3444
1.67%
Altın
973.51
0.75%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.846
1.96%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Efkan Ala: İstihbarat bilgilerini kamuoyuyla paylaşamayız

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Soma'daki faciayla ilgili, "İstihbarat bilgilerini kamuoyuyla paylaşamayız. Biz gereğini yaparız" dedi.
  • 20.05.2014 - 16:23
  Efkan Ala: İstihbarat bilgilerini kamuoyuyla paylaşamayız

  Efkan Ala: İstihbarat bilgilerini kamuoyuyla paylaşamayız #1

  Efkan Ala, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  "BAŞKALARI İÇİN BAZI GÜNLERİN ÖNEMİ OLABİLİR AMA.."

  Ala, Gezi olaylarının yıldönümü olduğunun belirtilmesi üzerine, "Biz her zaman, her gün en iyi güvenlik hizmetini vatandaşlarımıza nasıl sunarız, huzur ve güvenliği nasıl temin ederiz; onun çalışmasını yapıyoruz, onun çabası içerisindeyiz. Başkaları için bazı günlerin önemi olabilir ama bizim için o gün de, o günler, o tür günler de en iyi güvenlik hizmetini sunmamız gereken günlerden biridir" şeklinde konuştu.

  "ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPIYORUZ, BUNDAN SONRA DA YAPACAĞIZ"

  "Soma'da birtakım olaylar da yaşandı. Size gelen bir duyum var mı?" sorusuna Ala, "Tamam ama biz de güvenlik önlemlerini alıyoruz. Biz istihbarat bilgilerini kamuoyuyla paylaşamayız. Biz gereğini yaparız. İstihbarat bilgileri kamuoyuyla paylaşılmak için gelmez. O gün de ondan sonraki günler de en iyi kamu hizmetini sunmak için program yaparız, proje yaparız, plan yaparız ve yapıyoruz da. Vatandaş kendi huzur ve güvenini bozan, kamu mallarına zarar veren, toplumun huzur ve güvenini bozan hareketlerden memnun olabilir mi? Biz de onların huzur ve güvenini sağlamak için bize düşeni yapıyoruz, bundan sonra da yapacağız." yanıtını verdi. 

  "ORADA BİR BİRİM KURULDU ZATEN"

  Ala, Soma'daki faciada yaşamını yitirenlerin "sivil şehit" sayılması için sürdürülen çalışmanın anımsatılması üzerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çalıştığını ifade ederek, "Orada bir birim de kuruldu zaten. Onlar çalışma yapıyorlar" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir