Petrol
102.99
-9.26%
Euro
17.4385
-0.56%
Dolar
16.9608
0.80%
Altın
963.34
-1.48%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
348.000
3.93%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Egemen Bağış Beyoğlu Belediye Başkan Adayı iddiası

  Yerel seçimlere kısa bir süre kala Ankara'da aday borsası da açıldı.
  • 18.07.2013 - 09:27
  Egemen Bağış Beyoğlu Belediye Başkan Adayı iddiası

  Egemen Bağış Beyoğlu Belediye Başkan Adayı iddiası #1

  Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış'ın iftar yemeğinde veda mesajı vermesi, adaylık borsasının hareketlenmesine neden oldu.

  KADİR ABİYİ GEÇEMEDİ

  Bağış'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş'ın yerine aday gösterileceği Bağış'ın bu nedenle veda konuşması yaptığı öne sürüldü. Ancak AK Parti yönetiminin, Egemen Bağış'ın büyükşehir belediye başkanlığına karşı çıktığı, bunun yerine Bağış'ı Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na uygun gördüğü öğrenildi. Bağış'ın, Beyoğlu Belediye Başkan adaylığına Ankara kulislerinde kesin gözüyle bakılıyor.

  MİSBAH DEMİRCAN'IN ÜSTÜ ÇİZİLDİ

  Taraf'ta yer alan habere göre, AB Bakanı Egemen Bağış'ın, geçtiğimiz günlerde Ankara'daki iftar yemeğinde "Bu sizinle AB Bakanı olarak son iftarım" demesinin sırrı çözüldü. Ankara kulislerinde dolaşan bilgilere göre, bir süredir önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı adaylığı isteyen Bağış'a kısmen onay çıktı. Bağış ilk etapta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı istedi. Ancak, Bağış, "Kadir Abi ve Binali Bey" gibi güçlü adayları geçemedi. Bunun yerine, Gezi Parkı eylemlerini başarılı bir şekilde yönetemediği için parti içinde eleştirilen Beyoğlu Beleye Başkanı Ahmet Demircan'ın yerine Bağış'ın gösterilmesi kararlaştırıldı. Son dakikada bir değişiklik olmazsa, Egemen Bağış, Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir