Petrol
99.48
2.14%
Euro
18.5325
0.64%
Dolar
17.933
0.36%
Altın
1.03
0.06%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.599
2.12%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Egemen Bağış'a yumurtalı saldırı

  Egemen Bağış'a yumurtalı saldırı

  AB Bakanı Egemen Bağış'a Ege Üniversitesi'nde yumurtalı saldırı düzenlendi.
  • 08.12.2011 - 22:03

  Egemen Bağış a yumurtalı saldırı #1

  AB Bakanı Egemen Bağış, Ege Üniversitesi'nde yumurtalı saldırıya uğradı. Bakan Bağış'ın gözü morarırken, yaşanan arbedede açılışı yapılacak olan heykel kırıldı.

  BAĞIŞ'IN GÖZÜ MORARDI

  Danimarkalı Heykeltıraş Nina Hole tarafından yapılan heykelin açılış töreni sırasında Gazetecilik birinci sınıf öğrencileri oldukları öğrenilen 2 öğrenci Bakan Bağış'a ellerindeki yumurtayı fırlattı.

  İşte o anlar - TIKLA İZLE

  FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

  Egede Sonsöz'ün haberine göre yumurtalardan biri Bakan Bağış'ın sağ gözünün altına isabet etti. Ve Bakan Bağış'ın gözü morardı. Bakanlık korumaları olaya müdahale ederken daha büyük bir protestonun önüne geçildi. İki öğrencinin gözaltına alındığı kargaşa sırasında Danimarkalı heykeltıraşın 3 ayda yaptığı heykel de yıkıldı.

  İLK AÇIKLAMA ERTUĞRUL GÜNAY'DAN

  Bakan Bağış'a yumurtalı saldırı yapıldığı sırada İzmir'deki Turizm Fuarı'nın Gala Yemeği'nde EXPO sunumu yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, gazetecilerin saldırıya ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Günay, 'İki densizin yaptığı bir çirkin olay' diye yorumladığı olayı kınadı ve Bakan Bağış'a geçmiş olsun temennisinde bulundu. Günay, kendisinin de davetli olduğu Ege Art Günleri'nin başka bir etkinliğindeki programını da danışmanlarına talimat vererek iptal ettirdiği öğrenildi.

  Egemen Bağış a yumurtalı saldırı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir