Petrol
113.95
-0.19%
Euro
17.454
-0.60%
Dolar
16.2782
-0.43%
Altın
975.61
0.31%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
480.881
2.23%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Ekmeleddin İhsanoğlu Başbakan Erdoğan'a yanıt verdi

  Ekmeleddin İhsanoğlu, Başbakan Erdoğan'ın "O makamlara bizim desteğimiz sayesinde geldi" sözlerine yanıt verdi.
  • 23.07.2014 - 13:29
  Ekmeleddin İhsanoğlu Başbakan Erdoğan'a yanıt verdi

  ekmeleddin ihsanoglu

  Mısırçarşısı'nda esnaf ziyaretinde bulunan İhsanoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  "ULUSLARARASI GÖREVLERE GELMEK BİR MİNNET BORCU DEĞİL.."

  Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu; Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği, "O makamlara bizim desteğimiz sayesinde geldi " sözlerine "Uluslararası görevlere gelmek bir minnet borcu değil, devlet adına, millet adına yapılan hizmetlerdir" yanıtını verdi.

  "MİLLETE ULAŞMANIN YOLU DEVLET İMKANLARIYLA OLMUYOR"

  Başbakan Erdoğan'ın seçim çalışmalarında devletin olanaklarını kullandığını tekrarlayan İhsanoğlu, "TRT, 550 dakika Başbakanı vermiş, Selahattin Bey'le ikimize 4 dakika. Millet bunu görüyor. Millete ulaşmanın yolu devlet imkanlarıyla olmuyor. Kalpten kalbe gönül var. Gönülden gönüle bir yol var. O halk o yolu biliyor. Türkiye'de hiç kimse hakikatı saklayamaz" diye konuştu.

  ERDOĞAN'A YANIT

  Başbakan Erdoğan'ın, "bulunduğu görevlere desteğimizle geldi" sözlerine de yanıt veren İhsanoğlu, "Benim bu göreve nasıl geldiğim çok açık bir şeydir. Ben bunu her zaman söyledim. Bu Türkiye hükümetinin aday göstermesidir. Fakat Türkiye hükümeti adaylar gösterdi. Kazanmadı. Uluslararası görevlere gelmek bir minnet borcu değil, devlet adına, millet adına yapılan hizmetlerdir. Ben bu hizmetleri çok iyi şekilde yaptığıma inanıyorum" diye konuştu.

  ERDOĞAN SLOGANI ATAN VATANDAŞ UZAKLAŞTIRILDI

  İhsanoğlu soruları yanıtladığı sırada yoldan geçen bir vatandaş "Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde slogan attı. İhsanoğlu'na eşlik eden MHP'liler vatandaşı bölgeden uzaklaştırdı. Ardından devreye giren sivil polisler tartışmanın büyümesini önledi.

  Başbakan Erdoğan ile ilgili tüm haberler
  Ekmeleddin İhsanoğlu kimdir
  Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili tüm haberler

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir