Dolar
6.862
0.0131%
Euro
7.7465
-0.0348%
Altın
1802.76
-0.0371%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
397.954
0.002%
Bitcoin
63438.84
-0.3832%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Ekmeleddin İhsanoğlu sabıka kaydı aldı

  CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, adliyeye gelerek sabıka kaydı aldı.
  • 23.06.2014 - 11:47
  Ekmeleddin İhsanoğlu sabıka kaydı aldı

  Ekmeleddin İhsanoğlu sabıka kaydı aldı #1

  CHP ve MHP tarafından cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Ekmeleddin İhsanoğlu, İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

  "BEN KENDİM GELİP ALMAK İSTEDİM"

  Vatandaşların kullandığı giriş kapısından adliyeye giren İhsanoğlu, adli sicil kaydı için geldiğini belirtti. Bir süre sıra bekleyen İhsanoğlu, daha sonra sicil kaydını aldı ve adliyeden çıktı. Adliye önünde soruları cevaplayan İhsanoğlu, "Gelişimizin sebebi müracaat dosyasını tamamlamak için gerekli adli sicile ait kaydı almaktır. Bu kayıtları arkadaşlar da alabilirlerdi fakat ben kendim gelmek istedim. Bizzat kanundaki hükme göre şahısların kendi alması lazım. Vekalet yolları da var ama ben kendim gelip almak istedim. İki dakikada verdiler sağolsunlar." dedi.

  "KARARI MİLLETİMİZ VERECEKTİR"

  Nasıl karşılandığı sorusu üzerine İhsanoğlu, "Herkes Allah'a şükür her yerde çok hoş bir şekilde karşılıyor. Müspet ve ince ifadelerle, hayırhah düşüncelerle, iyi temennilerini ifade ediyorlar. Bu beni mutlu ediyor. Ben eminim ki bu başlayacak yarış çok medeni çok seviyeli bir şekilde başlamıştır ve devam edecektir. Kararı milletimiz verecektir. Milletimiz her zamanki gibi en doğru kararı en hayırlı kararı verme hususunda büyük tecrübeye sahiptir. Bu konuda da milletimiz bu tecrübesini birikimini gösterecektir." ifadelerini kullandı.

  Ekmeleddin İhsanoğlu sabıka kaydı aldı #2

  "SABIKANIZ VAR MI?" DİYE SORULDU

  "Sabıka aldınız, zaten siyasetten uzaktınız ama var mı sabıkanızda bir şey?" sorusu gülüşmelere neden oldu. "Çok, neler yok?" şeklinde espri yapan İhsanoğlu, daha sonra, "Allah'a şükür tertemiz." cevabını verdi. İhsanoğlu, kampanyaya memleketi Yozgat'tan başlayacağını belirtti.

  Ekmeleddin İhsanoğlu sabıka kaydı aldı #3

  Görüş Bildir