Petrol
113.96
-0.18%
Euro
17.4975
-0.35%
Dolar
16.3311
-0.11%
Altın
978.1
0.57%
Borsa
2449
0.00%
Bitcoin
479.677
2.18%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Gaziantep ziyareti

  CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Gaziantep'i ziyaret etti.
  • 16.07.2014 - 14:08
  Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Gaziantep ziyareti

  ekmeleddin ihsanoglu

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, eşi Füsun İhsanoğlu ile birlikte Gaziantep'e geldi.

  KARAYILAN'IN MEZARINA ZİYARET

  Gaziantep Havalimanı'nda CHP Gaziantep Milletvekilleri Ali Serindağ ve Mehmet Şeker ile MHP Gaziantep Milletvekili Edip Semih Yalçın'ın yanı sıra CHP, MHP, DP, DSP ve BTP'liler tarafından karşılanan İhsanoğlu, uzun araç konvoyunun eşliğinde seçim otobüsüyle Antep savunmasının kahramanlarından Karayılan'ın mezarını ziyaret etti.

  "O GOOGLE'DAN ARATIN DİYENLER ÖNCE GOOGLE'DAKİ YASAKLARI KALDIRSIN"

  Mezar başında dua okuyan İhsanoğlu, burada bulunan şehit Karayılan'ın yakınları ile görüştü. İhsanoğlu, daha sonra esnaf gezisine çıktı. Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekmeleddin İhsanoğlu 'tanınmıyor' iddialarına sert yanıt verdi. İhsanoğlu, "Beni Türk halkı tanıyordu, şimdi çok daha iyi tanıyor. O Google'dan aratın diyenler önce Google önündeki yasakları kaldırsınlar, önce fikir özgürlüğünü tanısınlar" diye konuştu.

  "BBP BANA DESTEĞİNİ AÇIKLADI"

  Ekmeleddin İhsanoğlu, basın toplantısında yaptığı açıklamasında, "Büyük Birlik Partisi lideri Sayın Mustafa Destici de bana desteğini açıkladı." dedi. 

  FIKRASINA GÜLÜNMEYEN ADAM

  İhsanoğlu, basın toplantısında "bir fıkra, bir latife" anlatacağım diye başladığı sözlerine başından geçen bir olayı anlatarak devam etti.  Buna göre birgün bir vatandaş İhsanoğlu'nun yolunu kesmiş ve "Siz adaletten bahsediyorsunuz ama sizi destekleyen 6-7 parti var, bu nasıl adalet" demiş. Başından geçen bu olayı "fıkra, latife" diye anlatan İhsanoğlu, anlattığı olayın bitimi üzerine salondan ses çıkmayınca yalnızca kendisi gülmek zorunda kaldı.

  Ekmeleddin İhsanoğlu kimdir

  Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili tüm haberler 

  "ANAYASA'YA UYMAZSANIZ TÜRKİYE'Yİ KÖTÜ BİR YERE GÖTÜRÜR"

  İhsanoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

  "Bizim devletimiz tektir. 11 cumhurbaşkanımızın şüphesiz farklı üslupları vardı. Ama anayasa yetkilerine göre hareket etti hepsi. Eğer anayasaya uymazsanız bu Türkiye’yi kötü bir yere götürür. Cumhurbaşkanımızla, başbakanımız arasında bir tartışma oldu, kitap fırlatıldı, ekonomi uçtu, herkesin cebi boşaldı. Birinin tepesi atması, millete dikte etmesi memleketi nereye götürür? Bu seçenekleri düşünmek lazım, çok önemli.

  "AK PARTİLİLER BAŞBAKAN'IN HİZMETİNE DEVAM ETMESİNİ İSTİYOR"

  İhsanoğlu onu yapamaz, bunu yapamaz deniliyor. Neden korkuyorsun ondan, bırak yapmasın! Sen ne yapacağını söyle. Köprüyü, barajı yapamazsın onu devlet yapacak. Bu parti seçimi değil. Çok farklı düşünmek lazım. Tüm kardeşlerimize sesleniyorum. Ben bu camianın yabancısı değilim, bu teklifi talebi geldiğinde istişare yaptım. Ak Parti kurucuları vardı, onlar da teşvik ettiler. Aslında onlar Başbakan’ın hizmetinin devam etmesini istiyorlar.

  BİZE 7 PARTİ DESTEK VERİYOR

  Bize 7 parti destek veriyor; DSP, DP, BTP, LİBERAL DEMOKRAK PARTİ, CHP ve MHP. Biz buraya geldiğimizde Büyük Birlik Partisi de resmi desteğini açıkladı. Başka partiler adına konuşmam."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir