Euro
9.7454
0.43%
Dolar
8.1923
0.46%
Altın
457.93
0.13%
Borsa
1.393
0%
Bitcoin
493.499
0.91%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Ekşi: Meclis'te kuaförden iyi çalışan birim yok

  CHP'li Ekşi "Bu Meclis'te lokantadan, lostra salonundan ve kuaförden iyi çalışan birim yok"
  • 11.04.2013 - 13:04
  Ekşi: Meclis'te kuaförden iyi çalışan birim yok

  Ekşi: Meclis te kuaförden iyi çalışan birim yok #1

  CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Meclis İçtüzüğü'nün ve parlamentonun işleyişinin baştan sona yanlışlıklarla dolu olduğunu öne sürerek, "Bu Meclis'te lokantadan, lostra salonundan ve kuaförden iyi çalışan birim yok" dedi.

  Ekşi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, daha önce verdiği TBMM İçtüzüğü Teklifi'ne değindi.

  Yürürlükteki İçtüzüğün 3-5 maddesi değiştirilerek ıslah edilemeyeceğini belirten Ekşi, mevcut kanun yapma şeklinin Meclis'e uygun olmadığını söyledi.

  ''MECLİS GÜNDEMİ TAKİP ETMİYOR'' ELEŞTİRİSİ

  Ekşi, Meclis Başkanlığı'nın gündemini takip etmeyen bir çalışma düzeni olduğunu, kanun görüşmelerinde konuyla ilgisi olmayan konuşmaların yapıldığını, grup önerilerinin görüşülmesiyle boşa zaman harcandığını ifade etti.

  Parlamento gündemine gelen bir konu görüşülürken, o konu üzerinde konuşmalar yapılması ve görüşlerin ortaya konulması gerektiğini dile getiren Ekşi, gündemi izleyenlerin de böylece bir noktaya gelebileceğini söyledi.

  ''LOKANTADAN KUAFÖRDEN İYİ ÇALIŞAN BİRİM YOK''

  Başkanvekillerinin konuyla ilgisi olmayan konuşma yapan milletvekillerini uyarmadığını da belirten Ekşi, "Bu, Meclis'i parlamento olmaktan çıkaran bir uygulama. Böyle bir işleyiş a'dan z'ye yanlış. Öteki birimlerin hakkını yemeyeyim, onlar da doğru dürüst çalışıyor ama bu Meclis'te lokantadan, lostra salonundan ve kuaförden iyi çalışan birim yok. Parlamenterlerin yaptığı işlerde doğru dürüst bir şey yok desem doğrudur" diye konuştu.

  ''DÜNYADA GRUP TOPLANTILARI AÇIK YAPILMAZ''

  Oktay Ekşi, dünyanın hiçbir ülkesinde siyasi partilerin grup toplantılarının açık yapılmadığını da anlatarak, "Bizde salı günleri sloganlar atılıyor. Grup toplantıları, liderlerin birbirine alabildiği kadar ağır şekilde saldırdığı ve o nedenle siyasetin gerilimini en üst noktaya çıkardığı araç haline geldi" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir