Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Emine Ülker Tarhan'dan Hakan Fidan'a sert eleştiri

  CHP'li Emine Ülker Tarhan, Hakan Fidan ve hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu.
  • 07.01.2013 - 15:41
  Emine Ülker Tarhan'dan Hakan Fidan'a sert eleştiri

  Emine Ülker Tarhan dan Hakan Fidan a sert eleştiri #1

  CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, "Öcalan PKK için hala kült bir lider" açıklamasına tepki göstererek, "Devletin bir görevlisinin Apoizmin ideologlarından biri kesilmesini hayretle karşıladığımı söylemeliyim" dedi.

  "HAYRETLE İZLİYORUZ"

  Tarhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İmralı ile görüşmeler ve Balyoz Davası'nın gerekçeli kararını değerlendirdi. Hükümet 'Biz görüşmedik, devlet görüştü' diyorsa da son dönemin konjonktürüne bakıldığında Öcalan'ın sıfatının değiştiğini belirten Tarhan, "Daha önce 'bebek katili' olan adının bugün bir 'sevgi kelebeğine', bir 'Kürt lider'e dönüştüğünü izliyoruz. Sayın MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 'Öcalan PKK için hala kült bir lider' açıklaması yapmış. Devletin bir görevlisinin Apoizmin ideologlarından biri kesilmesini hayretle karşıladığımı söylemeliyim" dedi.

  "BUNUN YANITINI DEVLET BİZE VERSİN"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ev hapsi olmayacaktır, salt gayretimiz terörle mücadele içindir, genel af söz konusu değil" şeklindeki açıklamalarına da tepki gösteren Tarhan, şunları söyledi: "Daha önce 'biz görüşmedik, devlet görüştü' diyen bir Başbakana bugün de aslında sormak istiyorum; ne karşılığında ne verecekler? Bunu sormak istiyorum. Madem siz görüşmediniz, bir zahmet devlete söyleyin de bize ne karşılığında ne vereceğini devlet söyleyiversin demek istiyorum. Çünkü eğer karşılığında bir şey verilmeyecekse, birdenbire birilerine vahiy indi de öldürdüğü kişiler, çocuklar, masumlar kabusu oldu da birdenbire bir şeyler mi vermek istedi? Bunun da yanıtını devletin bize vermesini istiyoruz."

  Görüş Bildir