Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Emrullah İşler: İhsanoğlu Beyaz Türklerin adayı

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında "Beyaz Türklerin adayı" dedi.
  • 18.06.2014 - 13:05
  Emrullah İşler: İhsanoğlu Beyaz Türklerin adayı

  Emrullah İşler: İhsanoğlu Beyaz Türklerin adayı #1

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, ATO Congresium’da düzenlenen ’3. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni’ne katıldı. 

  "EKMELEDDİN İHSANOĞLU BEYAZ TÜRKLERİN ADAYI"

  Başbakan Yardımcısı İşler, CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na ilişkin, "Şu an ortaya çıkan tabloya baktığımızda seçim, beyaz Türklerin adayı ile halkın adayı arasında geçecek diyorum. Milletin iradesinin kesinlikle hakim olacağını ve başarıyla çıkacağını da ifade etmek istiyorum" dedi.

  "BUNUN BİR TİYATRO OLDUĞUNU GÖRMÜŞTÜK"

  Emrullah İşler, çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında yaptığı açıklamasında şunları söyledi; 

  "Cumhurbaşkanımız ilk defa halk tarafından doğrudan seçilecek. Dolayısıyla halkın iradesi belirli olacak bir seçim olacak ve bir ilki yaşayacağız bu seçimlerde. Bildiğiniz gibi CHP ve MHP aşağı-yukarı kamuoyunu ’çatı aday formülü’ ile meşgul ettiler. Fakat gelinen noktada anlıyoruz ki bunun bir ’tiyatro’ olduğunu görmüş olduk. Pek çok istişareler, görüşmeler yapıldı ama yapılan görüşmeler neticesinde varılan bir isim şu an açıklanmış değil.

  "BİZ SEÇİMİ ALACAĞIZ, ŞU ANKİ TABLO DA BU ÇOK NET"

  Baktığımız zaman öncelikle bu seçimi halk doğrudan yapacağı için burada bir siyasetçi profilinin aday gösterilmesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum ama bunun böyle olmadığını gördük. CHP, aslında kendisi aday çıkarabilirdi. Baktık ki çıkarmadı. Aynı şekilde MHP de kendi adayını çıkarmadı. AK Parti olarak ilk günden itibaren kendi adayımızı çıkaracağız dedik ve zamanı geldiğinde adayımızı açıklayacağız’ dedik. Biz, adayımızın ilk turda büyük bir oy ile inşallah seçimi alacağını görüyoruz ve şu anki tablo da bunu çok net bir şekilde bunu ortaya koymakta."

  BÖCEK SORUŞTURMASI 

  Başka bir gazetecinin ’Böcek Soruşturmasına’ ilişkin sorusuna İşler, "Bildiğiniz gibi bu mesel aylardır yazılıp çizilen konu. Yargıya intikal etmiş mesele. Yargı bağımsızdır, kendi işini yapıyor. Dün birtakım gözaltılar oldu. Bu olay zaten 77 milyon tarafından bilinen bir konuydu. Yargı zamanı geldiği zaman gerekli adımları atıyor. Dün de bazı gözaltılar olduğunu gördük. Bunun nereye gideceğini zaman içinde hep birlikte göreceğiz" karşılığını verdi.

  Görüş Bildir