Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
412.248
-3.48%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Emrullah İşler'den paralel yapı için operasyon sinyali

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, "Paralel yapının devlet içindeki elemanlarını pasifize ettik, önümüzdeki günlerde ise herkes neler olacağını görecek." ifadeleriyle operasyon sinyali verdi.
  • 07.04.2014 - 09:59
  Emrullah İşler'den paralel yapı için operasyon sinyali

  Emrullah İşler den paralel yapı için operasyon sinyali #1

  Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Kanal 7'de Mehmet Acet'in sunduğu 'Başkent Kulisi' programında gündeme ilişkin soruları cevapladı. İşler, yaptığı açıklamasında, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarının ardından bu yapıyla mücadelenin başladığını, bürokrasi ve idarede gerekli adımların atıldığını söyledi. 

  "İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BELLİ KONULARDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU"

  "HSYK Kanunu'nda değişikliğe gittik, orada bir düzenleme yaptık. Emniyet içerisinde, bürokraside, idare mekanizmasındaki bu yapının elemanlarını pasifize etmiş durumdayız. Yine çalışmalar da devam ediyor" diyen İşler, seçimlerden önce de İçişleri Bakanlığının belli konularda suç duyurularında bulunduğunu hatırlattı.

  Emrullah İşler den paralel yapı için operasyon sinyali #2

  "DEVLET KURUMLARI GEREKLİ HAZIRLIKLARI YAPIYOR"

  "Paralel yapılanmayla ilgili operasyonlar mı bekleyeceğiz" sorusuna İşler, "Önümüzdeki günlerde herkes ne olacağını görecek. Şu an devlet kurumları gerekli hazırlıkları yapıyor. Mesele, yargıya intikal edecek. MİT TIR'ına yapılan operasyonlar bağışlanabilecek operasyonlar değil. Burada kusuru, kastı olan kim varsa yargı önüne çıkarılacak. Milli güvenlikle ilgili ses kayıtlarında da aynı durum söz konusu" yanıtını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir